logo
22/06
2 ...

Мінфін планує зобов’язати українські компанії розкривати власників

10-06-2021 19:56301

 Мінфін планує зобов’язати українські компанії розкривати власників
Фото: UkrMedia

Міністерство фінансів затвердило форму розкриття структури власності юридичних осіб.

Відповідний наказ №163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» виданий Мінфіном 19 березня 2021 року та зареєстрований Мін’юстом 8 червня 2021 року за №768/36390, повідомляє finclub.net

Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юрособи має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору.

Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юрособою самостійно чи спільно з іншими особами.

У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юрособи. Також необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.

Зазначене Положення розроблено відповідно до закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» і закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та відображає форму і зміст структури власності.

У разі якщо відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чітко не відстежуватимуться за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив.

Наказ набирає чинності через місяць з дня його офіційного опублікування.

28 квітня 2020 року набув чинності закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який є невід’ємною частиною міжнародних зобов’язань України, визначених Угодою про асоціацію з ЄС, адаптує в національне законодавство рекомендації FATF (міжнародної організації по боротьбі із відмиванням коштів) та 4 і частково 5 Директиви Європейського Союзу проти відмивання коштів та фінансування тероризму.

Leopolis.news