logo
23/06
22/06
21/06
19/06
17/06
16/06
15/06
2 ...

«Слава Україні» та «Героям слава!»: Українська асоціація футболу хоче надати гаслам статус офіційних

11-06-2021 10:44359

«Слава Україні» та «Героям слава!»: Українська асоціація футболу хоче надати гаслам статус офіційних
Фото: Соцмережі

Президент Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Павелко ініціював екстрене онлайн-засідання виконкому УАФ, аби надати гаслам «Слава Україні» та «Героям слава» статус офіційних футбольних символів.

Про це Андрій Павелко написав на своїй сторінці у Facebook.

«Футбольні символи України, давно визнані усіма нашими вболівальникам і футбольною спільнотою загалом, мають бути захищені і увічнені в футбольній традиції нашої держави. Тому виступив з ініціативою оперативно скликати онлайн засідання виконкому УАФ. Ми займаємо чітку позицію, яка уособлює глибоку синергію Української асоціації футболу, мільйонів наших вболівальників і футболістів збірної. Така позиція стане відповіддю на численні коментарі, дзвінки і голоси підтримки на адресу УАФ і команди Андрія Шевченка, які ми отримуємо після презентації нової форми збірної з картою України та гаслами «Слава Україні!», «Героям слава!» - зазначив він.

Павелко додав, що у п’ятницю, 11 червня, на розгляд і голосування членів виконкому УАФ він запропонував винести кілька питань: про затвердження статусу офіційних футбольних символів України - гасел «Слава Україні» і «Героям слава»; про затвердження малого і великого герба національних збірних України (із зображенням карти України в її неподільних кордонах, які визнані ООН, з Кримом і тимчасово окупованими частинами Донецької і Луганської областей).

«Дякую усім нашим вболівальникам за шалену підтримку УАФ і нового дизайну форми національної збірної. Дякую вам за небайдужість, за ваші відверті публічні позиції і таку щиру реакцію на сьогоднішні події.  Насправді намагаючись прибрати з футболок наших гравців два надрукованих всередині слова, наші «друзі» сприяли тому, що сьогодні усі міжнародні ЗМІ і соціальні мережі рясніють написами: Glory to Ukraine! Glory to the heroes!», - зазначив Павелко.

Павелко переконаний, що важелі впливу тих, кому не подобаються цілісність і патріотичність спортивної української нації, дали фатальну тріщину і довели їх неефективність.

«І за будь-яких обставин гасла «Слава Україні» і «Героям слава» не можуть нікуди зникнути, бо немає такої сили, яка здатна викорінити ці слова зі свідомості українців чи затьмарити їх неймовірну енергетику. Це побачив і відчув увесь світ», — додав президент УАФ.

Нагадаємо, як писав Leopolis.news, напередодні УЄФА висунула до України вимогу прибрати «політичне» гасло з форми національної збірної з футболу для участі у Євро-2020. В УЄФА зазначили, що перша частина гасла «Слава Україні!» може «розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнодержавного значення». Утім, «специфічне поєднання двох фраз («Слава Україні!» і «Героям слава!» - Ред.) вважається явно політичним за своєю природою, маючи історичне і мілітаристське значення», вважають в УЄФА.

8 червня Російський футбольний союз відправив на адресу УЄФА ноту протесту через нову українську форму. До цього дана форма вже була затверджена УЄФА.

Збірна України з футболу на Євро-2020, який був перенесений через COVID-19 на 2021 рік, зіграє в одній групі з командами Нідерландів, Австрії та Північної Македонії. Матчі Євро-2020 проведуть з 11 червня до 11 липня.

Leopolis.news