logo
22/06
21/06
20/06
19/06
18/06
2 ...

Гасло «Слава Україні – Героям слава» затвердили футбольним символом держави

11-06-2021 12:34336

Гасло «Слава Україні – Героям слава» затвердили футбольним символом держави
Фото: Спорт-Експрес

За результатами онлайн-засідання виконкому УАФ його члени одноголосно затвердили офіційний футбольний статус гасел «Слава Україні» і «Героям слава».

Про це написав президент Української асоціації футболу Андрій Павелко у Facebook.

«Щойно виконком УАФ одноголосно – 45 членів «за» – затвердив футбольні символи України. Відтепер, разом з малим гербом УАФ у вигляді тризубу з написом Ukraine, на всіх офіційних заходах УАФ, заходах за участю представників УАФ на міжнародній арені й в матчах національних збірних зможе використовуватися великий герб — карта України з тризубом в центрі.

Також виконком затвердив офіційний футбольний статус гасел «Слава Україні!» і «Героям слава!», які вже багато років є привітанням для мільйонів наших вболівальників в рідній країні, і по всьому світу. На всіх матчах наших збірних! Унікальний національний футбольний код, який містять в собі ці атрибути, об’єднав усіх українців, з різних регіонів України і наших земляків з різних країн і континентів. Ми зобов’язані і маємо за честь оберігати його і наповнювати новою силою єднання! Вітаю всю футбольну Україну з цим історичним рішенням», – написав Павелко.

Нагадаємо, як писав Leopolis.news, напередодні УЄФА висунула до України вимогу прибрати «політичне» гасло з форми національної збірної з футболу для участі у Євро-2020. В УЄФА зазначили, що перша частина гасла «Слава Україні!» може «розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнодержавного значення». Утім, «специфічне поєднання двох фраз («Слава Україні!» і «Героям слава!» - Ред.) вважається явно політичним за своєю природою, маючи історичне і мілітаристське значення», вважають в УЄФА.

8 червня Російський футбольний союз відправив на адресу УЄФА ноту протесту через нову українську форму. До цього дана форма вже була затверджена УЄФА.

Збірна України з футболу на Євро-2020, який був перенесений через COVID-19 на 2021 рік, зіграє в одній групі з командами Нідерландів, Австрії та Північної Македонії. Матчі Євро-2020 проведуть з 11 червня до 11 липня.

Leopolis.news