logo
22/06
2 ...

Тарас Грень розповів, скільки коштує держреєстрація права власності і хто звільняється від оплати

11-06-2021 15:41197

Тарас Грень розповів, скільки коштує держреєстрація права власності і хто звільняється від оплати

Часто виникають запитання від чого залежить сума, яку треба сплатити за державну реєстрацію права власності на нерухомість. Більш детально про розповів начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Тарас Грень:

 

 

«Отже, розмір адмінзбору залежить від показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих 10 гривень.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01 січня 2021 року становить 2270 гривень. Тобто у 2021 році необхідно сплачувати адміністративний збір у наступних розмірах:

Якщо державна реєстрація права власності (у тому числі довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов’язань) буде проведена у строк що не перевищує п'яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав, то адміністративний збір становитеме 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Потрібно буде сплатити 230 грн.

Також можна здійснити державну реєстрацю у скорочені строки: два робочі дні це 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб - 2 270 грн.

один робочий день - 2 прожиткових мінімума для працездатних осіб - 4 540 грн.

у строк 2 години - 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб - 11 350 грн. 

За державну реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальних дій сплачується адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 230 грн. 

Також слід знати, що адміністративний збір сплачується за одну надану послугу у сфері державної реєстрації прав. 

У разі надання однієї послуги у сфері державної реєстрації прав одночасно усім співвласникам нерухомого майна адміністративний збір справляється один раз у повному обсязі. 

У разі надання однієї послуги у сфері державної реєстрації прав співвласникам нерухомого майна окремо один від одного адміністративний збір справляється у повному обсязі з кожного із співвласників. 

У разі відмови у проведенні реєстраційних дій адміністративний збір не повертається. 

У разі відкликання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень адміністративний збір підлягає поверненню. 

Також є категорія осіб, які звільняються від сплати адміністративного збору це:

 фізичні та юридичні особи - під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному цим Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";

громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;

громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;

особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни, особи з числа учасників антитерористичної операції, учасників здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, яким надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

особи з інвалідністю I та II груп;

Національний банк України;

органи державної влади, органи місцевого самоврядування;

інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстрації прав. 

ле якщо державна реєстрація проводиться у скорочені строки, то ці особи не звільняються від сплати адміністративного збору».