logo
24/06
23/06
2 ...

У Львові стартувала реставрація фасаду кам’яниці на пл. Ринок, 7

11-06-2021 19:45210

У Львові стартувала реставрація фасаду кам’яниці на пл. Ринок, 7
Фото: Львівської міської ради

 

Сьогодні, 11 червня, на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР розпочинають роботи з реставрації головного фасаду кам’яниці на пл. Ринок, 7 – пам’ятки архітектури національного значення. Загальна вартість робіт складає більше 1 млн грн. Фінансування здійснюється за кошти бюджету розвитку Львівської МТГ. Роботи виконуватиме підрядна організація ТОВ «Спецреставрація».

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Будинок на пл. Ринок, 7, який у своїй основі походить з 16 ст., сучасного вигляду набув лише у 19 ст., коли поширилася мода на перебудову старих кам’яниць. На тинькованому лаконічному фасаді збереглася скульптура Богоматері Діви Марії, що розташована у ніші.

Кам’яниця часто змінювала власників. Так свого часу вона належала родинам Лоренцовичів, Жевуських, у 1860-х рр. Анні Білінській, а у 1870-х рр. Анні Домбчевській. Зараз приміщення першого поверху пам’ятки використовуються регіональним відділом товариства «Просвіта» та Львівським історичним музеєм», - повідомили в управлінні охорони історичного середовища.

Leopolis.news