logo
04/08
03/08
02/08
29/07
28/07
27/07
2 ...

Ректор ЛНУ ім. І. Франка зустрівся з Президентом НАН України (ФОТО)

18-06-2021 11:51461

Ректор ЛНУ ім. І. Франка зустрівся з Президентом НАН України (ФОТО)

У рамках відзначення 50-річчя від часу заснування Західного наукового центру НАН України та МОН України Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Президент Національної академії наук України Анатолій Загородній.

Під час перебування в Університеті Президент НАН України зустрівся з Ректором Львівського університету Володимиром Мельником. У зустрічі також взяли участь очільник Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, віцепрезидент НАН України, в. о. головного ученого секретаря Вячеслав Богданов, голова Західного наукового центру НАН України та МОН України Зіновій Назарчук, Герой України, академік Ігор Юхновський та інші представники наукового середовища Львівщини й України,інформує пресцентр університету.

Упродовж зустрічі йшлося про поглиблення взаємодії та інтеграцію освітніх і наукових установ задля розвитку наукових досліджень та їхньої імплементації у ключові сфери життя України. Зокрема, сторони домовилися співпрацювати у справі відкриття та підтримки функціонування нових інноваційних лабораторій, центрів колективного користування науковим обладнанням та розробки спільних тем наукових досліджень.

Ректор Володимир Мельник, привітавши шанованих гостей у Львівському університеті, наголосив, що ЛНУ ім. Івана Франка завжди відкритий для співпраці, спрямованої на розвиток освітнього та наукового середовища України.

«Щиро дякую Національній академії наук за багатолітню співпрацю з Львівським університетом. Переконаний, що разом ми можемо не лише розвивати наукове та освітнє середовище України, а й сприятимемо тому, що зростатиме роль результатів досліджень наших вчених у всіх сферах життя українського суспільства», – наголосив Володимир Мельник і зазначив, що взаємоінтеграція освітніх та наукових установ є ключовим елементом динамічного розвитку наукового простору України.

Президент НАН України Анатолій Загородній висловив переконання, що Львів є одним із головних осередків наукового життя в Україні, а відтак співпраця з ЛНУ ім. Івана Франка є важливою у контексті розвитку української науки.

«Співпраця Національної академії наук України з Львівським університетом завжди була надзвичайно продуктивною. Приємно, що ми поглиблюємо нашу взаємодію і нині, адже це має вагоме значення для реалізації ключових цілей академії наук, серед яких – популяризація наукових напрацювань вчених», – зазначив Анатолій Загородній.

У діалозі з головою Львівської обласної державної адміністрації Максимом Козицьким представники Львівського університету та Національної академії наук України дійшли згоди щодо необхідності упровадження наукових досліджень представників Академії наук та ЛНУ ім. Івана Франка у ключові сфери життя Львівщини та України. За словами учасників зустрічі, і природничі, і соцільно-гуманітарні дослідження повинні стати основою для вирішення ключових викликів регіонального та загальнонаціонального рівнів – економічних, гуманітарних, екологічних і технологічних.

Також під час зустрічі йшлося про необхідність підтримки досліджень вчених зі сторони держави та органів місцевої влади. Голова Західного наукового центру НАН України та МОН України Зіновій Назарчук, наголосивши на необхідності збільшення державної підтримки, акцентував на позитивному досвіді співпраці з Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою у справі мотивації та відзначення вчених регіону.

Leopolis.news