В Іспанії можуть помилувати ув’язнених каталонських лідерів

https://leopolis.news/post/44687/v-ispani-mojut-pomyluvaty-uvyaznenyh-katalonskyh-lideriv

21/06/2021

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

«Я впевнений, що виведення цих дев'яти людей із в'язниці ... - це чітке повідомлення злагоди», - сказав Санчес у понеділок на заході в Барселоні, в якому взяли участь близько 300 представників каталонського громадянського суспільства.

«Каталонія, каталонці, ми вас любимо», - сказав Санчес по-каталонськи в кінці свого звернення.

Опитування показують, що близько 60% іспанців проти звільнення політиків, засуджених за участь у несанкціонованому референдумі про незалежність. Тоді Мадрид відповів на це введенням прямого контролю над регіоном у 2017-2018 роках.

Але Санчес робить ставку на те, що зараз настав час політичної авантюри, яка послабить пропаганду незалежності та врегулює найбільшу політичну кризу в країні за останні десятиліття.

«Ми не очікуємо, що ті, хто прагне незалежності, змінять свої ідеали, але ми сподіваємось (вони) розуміють, що поза законом немає шляху», - заявив Санчес.

Після оголошення про помилування у вівторок каталонські сепаратисти зможуть вийти з в’язниці вже через кілька днів.

Санчес має на меті послабити напруженість у північно-східному регіоні та розпочати переговори між центральним урядом та каталонською владою.

«Для досягнення згоди хтось повинен зробити перший крок. Іспанський уряд зробить цей перший крок зараз», - сказав він.

Минулого тижня глава уряду Каталонії Пере Арагонес, що помилування буде першим жестом для початку діалогу, але він вважає його недостатнім, вимагаючи амністії для всіх, хто брав участь у подіях 2017 року, від чого можуть отримати вигоду близько 3000 людей.

Leopolis.news