20-07-2021 11:368281
У місті Сокаль провели круглий стіл - «Туристичний потенціал Сокальської громади». Він об’єднав дві події – завершення проєкту «Відкриття скарбів культурної спадщини Сокальщини» у партнерстві з Польщею й старт проєкту «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» за фінансування Українського культурного фонду (УКФ).
Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА.
У межах попереднього проєкту створили 4 квест-маршрути для мандрівників містами Сокаль, Червоноград і Белз, а також селом Тартаків.
Новий проєкт реалізують завдяки перемозі Сокальської міськради в конкурсі на тему «Культурні та креативні індустрії» УКФ.
«Маршрут передбачає декілька варіантів того, як можна подорожувати і відкривати для себе Сокальщину – велосипедом, пішки чи автомобілем. При цьому важливим є запит на якісне дорожнє покриття, робота із конкретними напрямками розвитку туризму в громаді: чи це мають бути одноденні візити, а чи можна затримати мандрівника тут і на декілька днів?Необхідно, щоб люди сприймали туризм як економічний складник, тому що гості приїжджають і залишають тут свої гроші. Загалом же туризм на Львівщині входить до 5 стратегічних цілей і тішить той факт, що північ області стає щораз більше туристичною, а громади вбачають потенціал у розвитку туризму», – відзначив заступник керівника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський.
Директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько наголосила, що Сокальська громада на своїй території має тільки офіційно у державному реєстрі понад 10 пам’яток археології.
«Тут щонайменше 20 пам’яток національного та місцевого значення. Розвиток туризму дуже і дуже залежить від збереження культурної спадщини. Усе це можемо зробити лише разом!», - зауважила директорка департаменту.
За словами керівника проєкту Ігоря Дацюка, загалом на конкурс УКФ подали близько 500 проєктів. До маршруту за проєктом «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» входитимуть основні об’єкти історико-культурної спадщини. Цей маршрут буде справжньою туристичною візитівкою Сокальщини».
Довжина маршруту і перелік його об’єктів будуть варіюватися. Проте уже відомо, що до нього увійдуть палац Урбанських у селі Тартаків, костел святого Марка у селі Варяж, комплекс монастиря бернардинів у селищі Жвирка й цікавинки міста Сокаль – центральна частина, два музеї, церква Миколая і байдарковий центр.
«Маршрут ознакуємо, а також втілимо маркетинговий план із просування туристичного потенціалу громади, – додає Ігор Дацюк. – Це буде промоційна кампанія, заходи для місцевих підприємців, бізнес яких розташований вздовж маршруту, а також візит туроператорів зі Львова.
Цей проєкт планують втілити у життя до 15 листопада.
Leopolis.news