logo
04/08
2 ...

Доплати пенсіонерам: уже з жовтня українці віком від 75 років отримуватимуть адресні виплати

21-07-2021 20:48159

Доплати пенсіонерам: уже з жовтня українці віком від 75 років отримуватимуть адресні виплати
Фото: UkrMedia

З жовтня цього року адресні виплати одержуватимуть пенсіонери віком від 75 років. 

 

Про це повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час свого виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Трудові ресурси», передає Урядовий портал.

«Ще у грудні 2019 року Президент Володимир Зеленський пообіцяв поступове збільшення пенсій для людей похилого віку – від найбільш літніх до більш «молодших». Ініціатива Президента щодо підвищення соціальних гарантій для пенсіонерів буде продовжена. З жовтня цього року адресні виплати одержуватимуть пенсіонери віком від 75 років», - сказала Марина Лазебна.

За її словами, Мінсоцполітики зараз працює над тим, щоб включити до президентської програми підтримки людей похилого віку осіб віком від 70 років.

Міністр відзначила, що Уряд і надалі буде сприяти підвищенню стандартів соціального захисту людей, які мають тривалий страховий стаж роботи.

Марина Лазебна також розповіла про плани щодо забезпечення гарантованим рівнем доходів тих літніх людей, які не охоплюються програмою пенсійного страхування. За її словами, до цієї ініціативи схвально ставляться як експерти Міжнародної організації праці (МОП), так і представництво Світового банку, за підтримки якого реалізується проєкт «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Нагадаємо, що з початку минулого року за дорученням Президента Уряд встановив порядок виплати від держави щомісячної адресної соціальної допомоги пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років.

Як повідомляв Leopolis.news, раніше у Мінсоцполітики анонсували таки адресні виплати розпочати з 1 липня. Втім, через брак коштів у держбюджеті, анонсовану виплату перенесли на 1 жовтня. «Ми перенесли. Тоді у нас недостатньо було трішечки ресурсу. Головне було – зробити індексацію пенсій з березня. Тобто ресурс так був порахований, що ми перенесли на 1 жовтня програму «75 плюс». По 400 гривень всі отримають і отримуватимуть щомісяця», – підкреслила Лазебна. Міністр також зазначила, що наступного року ці 400 грн 75-річним підлягатимуть індексації.

Leopolis.news