logo
18/09
17/09
16/09
15/09
2 ...

У МОЗ розповіли, які штами грипу циркулюватимуть у цьому епідсезоні

13-09-2021 09:46148

У МОЗ розповіли, які штами грипу циркулюватимуть у цьому епідсезоні

У 2021–2022 році очікується аналогічний епідемічний сезон грипу, як і минулого року.

 

Очікується циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. Він не відрізнятиметься появою нових штамів або прогнозами щодо більш важкого перебігу хвороби, розповів заступник міністра охорони здоров’я-головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в онлайн-інтерв’ю з медичною експерткою UNICEF Катериною Булавіновою.  

За його словами, минулого року дуже багато людей хворіли на грип і ще більше отримали або важкий перебіг, або стикнулися з віддаленими наслідками перенесеного захворювання. 

«Із червня ми почали працювати з представниками фармацевтичного сектору для того, щоб виділити для України більшу кількість вакцин. Також зараз проводяться перемовини щодо передачі в межах гуманітарної допомоги за механізмом PIVI безкоштовних вакцин для щеплення лікарів (майже 30 тисяч доз). Ми розраховуємо, що медичних працівників, (принаймні тих, які працюють у «ковідних» лікарнях), ми зможемо вакцинувати від грипу безкоштовно за рахунок гуманітарної допомоги», сказав Ігор Кузін. 

Щодо аптечної мережі, до неї цьогоріч доставлять більшу кількість вакцин, ніж минулого року, — приблизно мільйон доз. Але остаточні кількості, дійсно, будуть регулюватися попитом. 

Ігор Кузін також анонсував виробництво вакцини проти грипу від українського виробника. Її поява запланована на перше півріччя 2022 року. 

«Українські фармацевтичні виробники проводять перемовини щодо локалізації виробництва вакцини від грипу на території України. Це буде трьох- або чотирьохвалентна вакцина в монодозних шприцах. Це буде продукція «in bulk» (тобто в Україні здійснюватимуть фасування діючої речовини, пакування та маркування), але водночас ми матимемо свого вітчизняного виробника, який зможе забезпечити країну необхідною кількістю вакцин. І ми не будемо змушені шукати її на ринках Європи», – розповів головний санітарний лікар. 

Leopolis.news