logo
17/09
16/09
15/09
14/09
13/09
12/09
2 ...

У Самборі мистецький музей Леся Курбаса відвідала делегація з Харкова

14-09-2021 10:3486

У Самборі мистецький музей Леся Курбаса відвідала делегація з Харкова
Фото: Віри Антощак

У Самбірському мистецькому музеї Леся Курбаса  відбулася особлива зустріч – його відвідала делегація з Харкова.

Це відбулося в рамках освітньо-мистецької студії “Курбас всюди”. Вони проводяться завдяки ініціативі голови Львівського регіонального товариства “Надсяння” Соломії Рибутицької, підтримки проекту Єврорегіону “Карпати” “Змінимо країну разом” та харківського АРТ “Оборона”. Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.   

Керівник делегації із Харкова Вікторія Склярова написала у книзі відгуків: “Я отримала просто неймовірні враження від музею. З екскурсоводом п. Любою Теплою поринаєш у світ Курбаса настільки глибоко, ніби ти проживаєш частину свого життя. Дуже цікаво у цьому музеї дізнатися про людину, яка зробила великий вклад у твоє рідне місто Харків. У музеї таке відчуття, ніби в ньому живий Лесь Курбас…Дякую тобі, Самборе».

 

Гості, а це – студентка юридичної академії Аліса Тихоненко, театралки Маргарита Шавріна і Таїсія Кириченко та Вікторія Склярова  оглянули експонати музею. У трьох кімнатах виставлені експонати – історичні світлини, картини, речі побуту та книжки, які безпосередньо стосуються життя та акторської діяльності Леся Курбаса. Про нього цікаво розповіла директорка Люба Тепла. 

Харків’ян, здавалося, мало чим можна було здивувати. Адже театральна творчість Леся Курбаса упродовж багатьох років була безпосередньо пов’язана з цим містом. У ньому поховані мати і дружина  великого актора. Все ж для себе у Самборі, де народився майбутній засновник національного театру, як члени експедиції дослідників “Шлях Леся Курбаса” довідались чимало цікавого. Це їм знадобиться для подальшої популяризації імені людини, котра залишила незабутній слід в історії України.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news