logo
25/09
24/09
23/09
22/09
2 ...

Нові карантинні обмеження почнуть діяти з 20 вересня – постанова Кабміну

15-09-2021 09:29413

Нові карантинні обмеження почнуть діяти з 20 вересня – постанова Кабміну
Фото: lb.ua

Кабінет міністрів 14 вересня опублікував постанову, якою внесли зміни до карантинних обмежень.

Відтак, в Україні запровадили «жовті» та «зелені» COVID-сертифікати. Відповідні норми наберуть чинності 20 вересня.

«Ця постанова набирає чинності з 20 вересня 2021 року», - наголошується в документі.

Що зміниться

Як повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я, 13 вересня Кабінет міністрів прийняв з доопрацюванням зміни до постанови №1236 про карантинні обмеження, що стосується нових обмежень для «жовтої» та «червоної» епідемічних зон.

«Кабінет міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації», — йдеться у повідомленні.

За словами глави МОЗ Віктора Ляшка, запропоновані міністерством зміни є можливістю стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни.

«Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково в нас чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає  у більшості країн», — зазначив міністр.

Зокрема, ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані «жовтий» або «зелений») та міститиме  інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий «жовтий" сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» — про повний курс.

Тепер у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами. 

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть «жовтого» чи «зеленого»» COVID-сертифікату. 

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником. 

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Leopolis.news