logo
25/09
2 ...

Уряд планує з квітня наступного року передати обленерго в Міненерго

15-09-2021 21:50140

Уряд планує з квітня наступного року передати обленерго в Міненерго
Фото: UkrMedia

Кабінет міністрів має намір з 1 квітня 2022 року припинити приватизацію пакетів акцій операторів систем розподілу електроенергії (обленерго), що належать державі.

 

 Про це повідомляє mind.ua з посиланням на «Інтерфакс».

Згідно з проєктом розпорядження, включеного у до порядку денного засідання уряду в середу, пропонується виключити з переліку великої приватизації пакети акцій «Тернопільобленерго» (50,999%), «Запоріжжяобленерго» (60,2475%), «Харківобленерго» (65,001%), «Миколаївобленерго» (70%), «Хмельнікобленерго» (70,0089%).

Фонд держмайна (ФДМУ) зі свого боку повинен вжити заходів щодо припинення приватизації неконтрольних пакетів ще трьох обленерго – «Черкасиобленерго» (46%), «Сумиобленерго» і «ДТЕК Одеські мережі» (обидва – по 25%).

Крім цього, «Хмельницькобленерго», «Тернопільобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Черкасиобленерго», «Миколаївобленерго» повинні забезпечити відчуження їхніх часток у статутних капіталах компаній-постачальників е/е – «Хмельницькенергозбут», «Тернопільелектроснаб»,«Запоріжжяенергопостачання», «Черкасиенергозбут»,«Миколаївська елекропостчальна компанія».

Міністерству економіки з ФДМ належить підготувати й передати Кабміну проєкт рішення про передачу обленерго в управління Міністерства енергетики, зокрема після завершення процесу відчуження постачальників в частині з них.

Замість знятих з приватизації обленерго Фонд держмайна повинен підготувати додаткові пропозиції щодо приватизації у 2022-2024 рр. для забезпечення надходжень до бюджету.

Розпорядження набирає чинності з 1 квітня 2022 року, крім пунктів, які передбачають відчуження постачальників, а також зобов'язання ФДМ щодо додаткових переліків приватизації, які набирають чинності з моменту публікації розпорядження.

У пояснювальній записці сказано, що проєкт розроблено на виконання указу президента №452 від 28 серпня, яким введено в дію відповідне рішення Ради національної безпеки й оборони (РНБО) про заходи щодо нейтралізації загроз в енергосфері.

Leopolis.news