logo
24/09
23/09
22/09
21/09
20/09
17/09
2 ...

Сьогодні стартував Lviv Bandur Festival

15-09-2021 19:02140

Сьогодні стартував Lviv Bandur Festival
Фото: ЛМР

У Львові вже п’ятий раз пройде Lviv Bandur Fest. З кожним роком фестиваль росте, розвивається, стає все більш масштабним, впевнено займаючи своє особисте місце на культурному ландшафті міста. Цьогоріч він проходитиме з 15 до 19 вересня і охопить майданчики Ennio Event Square, Сенсотеки та Театру Ляльок.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Цьогорічний Lviv Bandur Fest дуже очікуваний. Ми мали вимушену перерву, як і багато фестивалів в Україні і в цілому світі, і минулого року займались виробництвом навчальних програм. Але у 2021 з радістю повернемось до концертного формату і привеземо до Львову найяскравіші гурти, які створюють нову бандурну сучасну музику», - розповідає засновниця і арт-директорка фестивалю Анастасія Войтюк.

Lviv Bandur Fest 2021 триватиме 5 днів: з 15 до 19 вересня і зібрав у своєму лайн-апі повну різнобарвну палітру сучасної бандури. LBF може сміливо сказати: «Такої бандури ви ще не чули!»

Яскравою подією фестивалю стане великий концерт 17 вересня у Ennio Event Square. Lviv Bandur Fest збере у одному місці найяскравіших зірок української бандури. Роман Гриньків - легенда сучасної бандури, блискучий джазовий віртуоз, разом зі своїм тріо познайомлять аудиторію з унікальним саундом удосконаленої “гриньківської” бандури - глибоким та дзвінким, Troye Zillia на чолі з фронтлідеркою Анастасією Войтюк захопить драйвом фолк-фьюжену та джазу, давніх ритмів і сучасного саунду, B&B Project покаже, що в виконанні бандури знамениті рок-хіти звучать тільки краще, а їхні авторські пісні недарма збирають сотні тисяч переглядів на YouTube, а Krutь - українська королева соулу, зачарує емоційним і чуттєвим вокалом та ніжними аранжировками бандури.

19 вересня Володимир Войт, відомий бандурист, диригент та композитор, відомий своїми роботами у кіно та співпрацею з гуртом “Океан Ельзи”, разом з композиторкою-електронщицею з Великої Британії Соломією Мороз представить новий експериментальний проєкт «Синтез Аеро Струни (САС)». В цьому надзвичайному проєкті сучасної музики Соломія гратиме на флейті і синтезуватиме електронні саунди, а Володимир гратиме на двох бандурах з різним строєм.

15 вересня відбудеться концерт “Три кроки в ніч” в Сенсотеці. Гурт відомий своїм витонченим акустичним звучанням, що поєднує класичні та етнічні мелодії та містичну лірику.

Продовженням фестивалю 18 вересня стане концерт відомого гурту KoloYolo в LV cafe. KoloYolo - гурт новаторів, що кожного разу знаходять чим здивувати своїх слухачів. Фанати стверджують, що ця музика здатна підняти у космос. Це буде етно-джаз, ф’южн та world music. А ще - багато імпровізації.

16 вересня у Ляльковому театрі прозвучить збірний концерт українських бандур-гуртів, що подавали свої заявки на участь у фестивалі. Цей концерт призваний показати всю різноманітність та сучасність звучання цього інструменту.

В день закриття Lviv Bandur Fest, 19 вересня, відбудеться концерт старовинної музики на старосвітських інструментах. На цій події гості зможуть на пару годин поринути на кілька століть тому без допомоги машини часу.

І, звичайно, серед подій Lviv Bandur Fest є безліч цікавих і практичних майстер-класів для музикантів, в тому числі від Анастасії Войтюк, Івана Ткаленка, Романа Гриньківа, Ольги Гончаренко.

Важливою подією стане круглий стіл для представників бізнесу, що обслуговують галузь бандури. Тут будуть обговорювати важливі теми екосистеми бандурного виробництва в Україні.

До майстер-класів та круглого столу можна долучитися безкоштовно. Достатньо зареєструватися на подію. Слідкуйте за новинами у соцмережах.

Leopolis.news