logo
18/09
17/09
16/09
15/09
14/09
13/09
2 ...

Проти нардепа Лероса відкрили кримінальне провадження

15-09-2021 17:44130

Проти нардепа Лероса відкрили кримінальне провадження
Фото: УНІАН

Офіс генерального прокурора відкрив кримінальне провадження стосовно народного депутата Гео Лероса.

 

Про це повідомило Державне бюро розслідувань, яке здійснюватиме досудове розслідування в цій справі.

Як зазначається, підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стала публікація на одному з telegram-каналів. У повідомленні містилось відео, де особа, схожа на народного депутата України Гео Лероса, підшукує співучасників для імітації нападу на себе. За це він забажав у невстановленого співрозмовника гроші. Метою імітації могло бути створення у суспільстві ілюзії погроз на його адресу нібито за політичну діяльність, але головною ціллю могла бути дискредитація органів державної влади.

За його словами, попередня кваліфікація кримінального правопорушення - готування до злочину (ч. 1 ст. 14 КК України) та введення в оману суду або іншого уповноваженого органу (ч. 2 ст. 384 КК України), але у результаті проведення слідчих дій та у разі наявності інших підстав кваліфікація може бути змінена.

Наразі проводяться першочергові слідчі та процесуальні дії. Планується призначення відповідних експертиз з метою підтвердження або спростування наявності монтажу на відео, ідентифікації зображеної особи, а також дослідження змісту розмови. Заплановані допити свідків, яким можуть бути відомі обставини вказаного кримінального провадження.

Слідство встановило цінних свідків, розголошення відомостей про яких на цей час може зашкодити досудовому розслідуванню. Але інформація, якою вони володіють, має важливе значення для встановлення усіх обставин кримінального правопорушення.

До ДБР надходить інформація про можливе вчинення кримінальних правопорушень публічними особами, пов’язаними з цим фактом та іншими злочинами.

Досудове розслідування триває.

Зазначимо, що 13 вересня на одному із Telegram-каналів з’явилося відео, на якому нібито народний депутат Гео Лерос за гроші підшукує співучасників для імітації нападу на себе.

Натомість сам нардеп стверджує, що проти нього почали «брудну кампанію» у відповідь на штовханину з Миколою Тищенком.

Гео Лерос переконує, що відео було зроблено ще задовго до його депутатства в кабінеті нардепа від ОПЗЖ і колишнього «смотрящого» за Києвом Вадима Столара. Крім того, Лерос назвав відео «змонтованим з кількох епізодів у різні роки», а звук «сфальсифікованим».

Leopolis.news