logo
19/01
18/01
17/01
16/01
2 ...

Як заступник міського голови Львова свою родину земельними ділянками забезпечував

17-09-2021 19:598103

Як заступник міського голови Львова свою родину земельними ділянками забезпечував
Фото: city-adm.lviv.ua

Коментар, поспішно видалений заступником міського голови Львова з питань містобудування Любомиром Зубачем під власним дописом про Брюховицькі ліси, відкрив схему «дерибану» міської землі між родинами посадовців міської ради.

 

У видаленому коментарі користувач соціальної мережі facebook пише «Особливо цікаво дізнатися як ваша дружина Мар’яна Ходак в 2014 році отримала земельну ділянку в дачному кооперативі біля вулиці Абхазької в межах Львова, якщо ці ділянки мали бути віддані учасникам АТО. Де вона воювала?.....».

У декларації Любомира Зубача і направду зазначена ділянка дружини площею 445 м2 отримана 13.10.2015 року, і видалення коментаря здавалось би не має жодної логіки, однак механізм набуття цієї землі членами родин наближених до міського голови Львова, є досить дивним.

Війна війною, а шматок землі у Львові в сімї знадобиться

З 2007 року троє львів’ян заснували споживчий кооператив «Конструктор». У 2014 році кількість членів споживчого кооперативу зросла до 52 осіб, і всі вони звернулися у травні до міськради про виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво. У списку – додатку до ухвали за номером 8 значиться дружина на той час Народного депутата України від Об’єднання «Самопоміч» Любомира Зубача – Ходак Мар’яна, яка працювала в управлінні комунального майна міської ради. Вже за місяць, 31.07.2014 року Ухвалою № 3795 членам споживчого кооперативу «Конструктор» погоджено місце розташування земельних ділянок та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою відведення земельних ділянок в урочищі Збоїща. А 19 березня 2015 року Ухвалою №444 міська рада віддає 50 членам кооперативу земельні ділянки площею від 3 до 7 сотиків кожному, загалом 2,4614 га міської землі.

Водночас, ухвалою змінено цільове призначення: з земель сільськогосподарського призначення на індивідуальне житлове будівництво. Таким шляхом Маряна Ходак стала власницею земельної ділянки в Шевченківському районі міста Львова поруч вулиці Абхазької.

Схема працює, потрібно ще

Відведення землі різного роду кооперативам не привертає уваги, відтак Любомир Львович згадав про ще одну родичку, яка з великою вірогідністю є його рідною сестрою: Масюк Уляна Львівна. Уляна Львівна з 2013 року є директором ЛКП «Сяйво» і як керівник подає декларацію, в якій зазначає лише частки у спільних квартирах. Однак у 2016 році Масюк Уляна отримала земельну ділянку під індивідуальне житлове будівництво як членкиня «Садівницького товариства «Праця» робітників і службовців Львівської облпрофради». Земельна ділянка площею 469 кв. м перейшла у власність Ухвалою №1174 від 20.10.2016 року. Кооператив отримав земельні ділянки у власність для будівництва та обслуговування індивідуальних житлових будинків загальною площею 2,7514 га також в урочищі Збоїща.

Крім того, Масюк Уляна є власницею таємничої нерухомості, якої не знаходить навіть google-карта на Левандівці на вул.Сяйво, 87. Ймовірно, це об’єкт, який зазначений в декларації, як інша нерухомість площею 2,1 кв. м, придбаний у 2018 році за 8800 грн і в дійсності є нічим іншим як мафом, під який згодом буде відведений чималий шмат міської землі.

Для учасників АТО у Львові землі немає!

Мораль цієї непоодинокої історії така, що у 2014-2015 році, коли Росія захоплювала українські території і анексувала Крим, були люди, які полишали все і йшли захищати свої та своїх можновладців родини. А бути й такі, які добровільно лягали під хірургічний ніж, оформляли опікунство над своїми здоровими родичами, щоб раптом не бути мобілізованими, й були ті, хто мав би дбати про мирне життя в тилу, а насправді на цьому збагачувався.

Марічка МУХА для Leopolis.news