logo
18/10
13/10
08/10
06/10
05/10
03/10
02/10
29/09
27/09
23/09
21/09
19/09
2 ...

На Львівщині підписали меморандум про Асоціацію курортів України

21-09-2021 12:03595

На Львівщині підписали меморандум про Асоціацію курортів України
Фото: ЛОДА

У межах Форуму медичного та оздоровчого туризму, що відбувався в «Edem Resort Medical & Spa», представники Трускавецької, Моршинської, Східницької, Славської, Великолюбінської (Львівська область) і Хмільницької (Вінницька область) громад підписали меморандум про Асоціацію курортів України.

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Меморандум має на меті забезпечити сприятливі організаційні та економічні умови для розвитку курортного та туристичного потенціалу на території України.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський наголосив, що пандемія поставила курорти України перед викликами, про які раніше ніхто не замислювався.

«Ми шукаємо шляхи порятунку. Нам треба голосно говорити про наші проблеми та шукати співпраці на рівні області й держави. Одному доносити інформацію про проблему набагато важче. А в асоціації це дійсно буде дієвіше», – додав пан Кульчинський.

Радник голови Львівської обласної державної адміністрації й ініціатор створення Асоціації курортів України Юрій Котик назвав її ключові завдання.

«Розробка стратегічного документа, що регулюватиме діяльність курортних громад України, покращення нормативно-правової бази в галузі курортів, зміцнення співпраці органів місцевого самоврядування із суб’єктами господарювання в галузі курортів задля економічного зростання, налагодження співпраці з провідними містами-курортами іноземних країн, вибудова чіткої промоційної кампанії курортних громад України та популяризація унікальних осередків оздоровчого туризму на міжнародному та вітчизняному ринку.

Взяти все найкраще, що є в світовому досвіді, найкращих спеціалістів вчених, лікарів, менеджерів. Поодинці ми не можемо розказати про той чи інший курорт. Коли люди об’єднуються, вони роблять цю справу набагато якісніше і краще», - переконаний Юрій Котик.

Голова Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ) Мар’яна Олеськів наголосила, що все більше територій хочуть отримати статус курорту державного чи місцевого значення.

«У нас є документи від двох курортів Львівщини – Моршина і Трускавця. Моршин вже декілька років намагається отримати цей статус і досі його не має. Документація була в Міністерстві економічного розвитку, зараз вже більш як рік вона в Міністерстві культури та інформаційної політики, «ходить» по інших державних органах влади, – зауважила Мар’яна Олеськів. – Ми були впевнені, що статус для Моршина до сьогодні вже буде поданий як законопроєкт. Але Мінкультури цього не зробило. Віднедавна ДАРТ підпорядковується Міністерству інфраструктури, тепер це вже буде робити воно. Працюємо над створенням окремого відділу, який буде займатися безпосередньо курортами».

Також, за словами пані Олеськів, створено робочу групу для внесення змін до застарілого Закону України «Про курорти».

Leopolis.news