logo
22/01
21/01
20/01
19/01
2 ...

«Слуга» Гетманцев звинуватив Інститут нацпам'яті у «вшануванні нацизму»

22-09-2021 12:271389

«Слуга» Гетманцев звинуватив Інститут нацпам'яті у «вшануванні нацизму»
Фото: Громадське

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що оскільки влада намагається скоротити витрати на державний апарат, видатки на Український інститут національної пам'яті (УІНП) у новому держбюджеті збільшувати не потрібно.

Одна з причин такого рішення — установа нібито причетна до вшанування нацизму. Про це він сказав в етері «Громадського».

Гетманцев каже, що щоб збільшити витрати на цю установу на 128%, потрібне обґрунтування.

«Нам треба робити щось таке шалене з нашою національною пам'яттю, що треба так збільшувати апарат і його витрати?» — сказав політик.

Він заявив, що ця установа нібито брала «участь у вшануванні пам'яті нацистів». Каже, що факт служби в дивізії СС «Галичина» для нього є тавром для людини та свідченням того, що ця людина, що б вона не робила для незалежності України, паплюжить саму ідею незалежності.  

«Спроби віднайти давніх героїв, що відбувається в УІНП, які забруднені співпрацею з СС, є абсолютно неприйнятними — я проти цього категорично виступаю», — сказав політик.

На запитання журналіста, чи вважає Гетманцев свою обізнаність в історії достатньо, щоб робити такі висновки, той відповів: «Я громадянин, і маю право на оцінку».

«Мені б не хотілося, щоб ці гроші витрачалися на пам'ять есесівців», — резюмував Гетманцев. 

Але зазначив, що ліквідовувати інститут не потрібно: «Ми говоримо про те, що не треба забруднювати себе тим, що засуджує весь світ».

Дивізія СС «Галичина» — підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існував у 1943–1945 роках і був укомплектований з українців переважно греко-католицького віросповідання. Майже всі вони були галичанами.

Leopolis.news