logo
26/10
25/10
24/10
23/10
2 ...

Світовий банк підтримав запуск накопичувальної пенсійної системи в Україні – міністр Лазебна

24-09-2021 21:23517

Світовий банк підтримав запуск накопичувальної пенсійної системи в Україні – міністр Лазебна
Фото: з відкритих джерел, Марина Лазебна

Світовий банк підтримує запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні з 2023 року, а також висловив підтримку уніфікації гарантій для непрацездатних осіб.

 

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики за підсумками зустрічі з місією Світового банку з пенсійних питань.  

Міністерка соціальної політики відзначила надзвичайно плідну спільну роботу між командами Мінсоцполітики та Світового банку, яка відбувається на постійній основі, а не лише під час місій.  

Вона подякувала Світовому банку за підтримку ініціативи Мінсоцполітики щодо індексації всіх без виключення пенсій за однаковими правилами у визначену законом дату, і повідомила що відповідний законопроект, розроблений Мінсоцполітики, ухвалено Урядом та схвалено Верховною Радою України  першому читанні. 

Марина Лазебна представила плани Мінсоцполітики щодо запровадження на законодавчому рівні всеохоплюючої універсальної системи державних гарантій підтримки доходів непрацездатних осіб. 

Вона замінить собою більше десятка розрізнених гарантій, які існують зараз для різних категорій, та закріплені як в Законах України, так і в рішеннях Уряду. Мінсоцполітики пропонує включити до цієї системи: 

  •      ініційовану Президентом України «вікову лінійку» доплат до пенсій,
  •     нову соціальну допомогу для людей, які не мають права на страхову пенсію, але тривалий час сплачували податки і внески і мають страховий стаж від 5 до 15 років,
  •     соціальну допомогу для одержувачів страхових пенсій, на утриманні яких знаходяться непрацездатні утриманці, яка забезпечить виконання Україною зобов’язань відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці №102,
  •     та інші гарантії. 

«Це зробить систему державних гарантій для непрацездатних людей прозорою, зрозумілою та сталою. ЇЇ закріплення в законі дозволить уникнути політичних маніпуляцій та не ставити доходи непрацездатних людей в залежність від рішень того чи іншого уряду», - прокоментувала вона. 

Сторони погодились, що доцільним є запровадження з 2023 року загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення та одночасне поетапне запровадження запропонованої Мінсоцполітики універсальної системи підтримки доходів непрацездатних осіб. Це дозволить скоординувати виплати з обох систем для того, щоб вони більш ефективно впливали на зростання загального рівня пенсій. 

На зустрічі сторони розглянули механізм стимулювання людини до добровільної додаткової участі у сплаті внесків до другого рівня через доплати від держави. 

Leopolis.news