Річниця катастрофи АН-26 під Чугуєвом: Венедіктова розповіла про розслідування справи

https://leopolis.news/post/50215/richnycya-katastrofy-an-26-pid-chuguevom-venediktova-rozpovila-pro-rozsliduvannya-spravy

25/09/2021

Справу готують до передачі в суд, однак захист екс-командувача Повітряних сил ЗСУ затягує цей процес.

Про це заявила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Facebook.

Через рік після катастрофи літака Ан-26 у Чугуєві Харківської області генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова розповіла про причини загибелі 26 членів екіпажу – майже всіх, за винятком одного, який вижив.

«26 курсантів та офіцерів загинули в трагічному тренувальному польоті рік тому 25 вересня. Слідчі дії на місці авіаційної події тоді розпочалися буквально щойно літак загасили, паралельно правоохоронці вже працювали у військовій частині в Чугуєві та Командуванні Повітряних сил у Вінниці. За 7 місяців і 10 днів слідство було завершено – зібрано понад 60 томів матеріалів справи», - зазначила Венедіктова.

Вона заявіила, що підозрювані у порушенні правил польотів, підготовки до них та правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки, та у недбалому ставленні до служби – шестеро військових службових осіб. 

Це керівник польотами, що 25 вересня 2020 року відбувались у військовій частині А4014, заступник командира цієї частини з льотної підготовки, заступник командира частини, командир частини, начальник Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та командувача Повітряних Сил Збройних Сил України.

​«Слідством встановлено, що ці військові службові особи допустили неналежну підготовку та затвердження документів щодо умов експлуатації повітряного судна. Зліт з «конвеєра» був не передбачений Керівництвом з льотної експлуатації. На борту літака перебували особи, які взагалі не повинні там бути. Порушено було порядок здійснення льотної підготовки курсантів, а контроль за рівнем підготовки пілотів-інструкторів та навчальним процесом і дотриманням заходів безпеки здійснювався неналежно. Під час кризової ситуації керівництво польотів не вжило достатніх адекватних заходів, щоб уникнути авіакатастрофи»,- заявила генеральний прокурор.

За її словами, правоохоронці надали доступ сторонам до зібраних матеріалів 5 травня. Із ними ознайомилися всі постраждалі та їхні представники, четверо підозрюваних і їх захисники, один підозрюваний і його захисник уже на завершальному етапі ознайомлення, зазначила Венедіктова.

«Разом із тим, підозрюваний, який уже звільнений із посади командувача Повітряних сил Збройних сил України, жодного разу до Державного бюро розслідувань не з'явився і не ознайомився з матеріалами досудового розслідування, – додала генпрокурорка. – Його адвокати затягують розгляд клопотання слідчого про встановлення строку для ознайомлення із матеріалами, заявляючи численні клопотання та відводи слідчому судді. Тому це клопотання не розглянуте вже упродовж більше як пів місяця».

Венедіктова підкреслила, що 20 вересня слідчий суддя залишив без задоволення скаргу захисника екскомандувача Повітряних сил ЗСУ на повідомлення про підозру.

«Тож лише через неналежну процесуальну поведінку підозрюваного обвинувальний акт ще не направлено до суду», – уточнила генпрокурорка.

Leopolis.news