logo
26/10
25/10
24/10
23/10
22/10
2 ...

Невакциновані та з запущеною супутньою патологією: у ковід-стаціонарах Львівщини збільшується кількість хворих

25-09-2021 16:32885

Невакциновані та з запущеною супутньою патологією: у ковід-стаціонарах Львівщини збільшується кількість хворих
Фото: Львівська ОДА

Зростає поступлення пацієнтів з коронавірусом у стаціонари. В основному – це невакциновані люди, які мають запущену супутню патологію: неконтрольований цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також проблеми з щитовидною залозою, онкологічні захворювання чи наявність вже перенесених.

Про це вчора на брифінгу щодо епідситуації в області розповіла експертка з пульмонології департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Надія Рудницька, інформує пресслужба ЛОДА.

«Поступають в окремих випадках і вакциновані пацієнти. Але перебіг захворювання у них легкий, скорочується термін їх лікування у стаціонарі. Вони без ускладнень виписуються з лікарень – це дуже суттєво. Серед хворих-невакцинованих є висока смертність.

Щодо клініки захворювання, то починається хвороба з підвищеної температури, головного болю та болю у м’язах, з кишково-шлункових розладів у вигляді нудоти, рвоти чи діареї. Інколи присутні респіраторні синдроми або біль в горлі», - повідомила Надія Рудницька.

Вона також наголосила, що якщо раніше ускладнення від коронавірусу з’являлися на 14-ий день, то зараз ускладнення у вигляді пневмоній та дихальної недостатності з’являються вже на 4-5-ий день. Пацієнти поступають у стаціонар для респіраторної підтримки киснем і лікування пневмонії.

Експертка зазначила, що існують відповідні протоколи лікування ковіду. Тому самолікування, застосування гормональних препаратів з першого дня хвороби можуть ускладнити стан хворого.

«Велике значення має носіння масок. Від кількості вірусу, який потрапляє в організм, залежить і перебіг захворювання. Єдиним методом профілактики є вакцинація», - зазначила пульмонологиня.

Нагадаємо, станом на сьогодні у стаціонарах області перебуває 1466 хворих на ковід, з них вакциновані – 34 особи.

Leopolis.news