logo
29/11
27/11
26/11
25/11
2 ...

Рада внесла правки до закону про НАБУ

19-10-2021 17:13813

Рада внесла правки до закону про НАБУ

Депутати Верховної Ради ухвалили закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України».

 

 

 

 

Законопроєкт №5459-1 підтримали 304 депутати.

Як зазначають у пресслужбі ВРУ, закон усуває суперечності між Конституцією України та Законом України «Про Національне антикорупційне бюро України», а також забезпечує гарантії незалежності для Національного бюро.

Законом визначено статус Національного антикорупційного бюро України як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом та передбачено, що набуття НАБУ статусу центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом не потребує будь-яких додаткових заходів, пов’язаних з ліквідацією або реорганізацією органу, вчинення будь-яких дій щодо його працівників тощо.

Законом встановлено особливості порядку взаємодії Національного бюро із Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади з метою унеможливлення втручання Кабінету Міністрів України у діяльність НАБУ.

Законом визначено особливості застосування положень нормативно-правових актів, які регулюють питання діяльності центральних органів виконавчої влади та державної служби, з метою забезпечення інституційної та операційної незалежності НАБУ.

Закон визначає повноваження Кабінету Міністрів України щодо призначення на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України та звільнення з цієї посади за наявності встановлених Законом підстав.

Згыдно з документом конкурсний добір на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України організовує та проводить конкурсна комісія, до якої входять шість осіб, із яких три особи визначаються Кабінетом Міністрів України та три особи визначаються Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій партнерів з розвитку, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

Зовнішню оцінку ефективності діяльності Національного бюро проводить комісія у складі трьох осіб, визначених Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій партнерів з розвитку, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

Законом визначено засади організації та проведення зовнішньої оцінки ефективності діяльності Національного бюро.

Як зазначається, усунуто правову невизначеність щодо правового статусу особи, яка займає посаду Директора Національного бюро, яка виникла у зв’язку з Рішенням Конституційного суду України 9-р/2020, та визначено, що особа, призначена на посаду директора НАБУ, продовжує здійснювати всі повноваження до моменту призначення керівника НАБУ за результатами відкритого конкурсного відбору на зайняття цієї посади у порядку, встановленому статтею 7 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України».

Відповідні зміни внесено до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України».  

Leopolis.news