logo
20/01
19/01
15/01
13/01
12/01
10/01
08/01
06/01
04/01
30/12
2 ...

Бродівські школярі своє дозвілля в ковідний час проводять у веломандрах лісовими масивами (ФОТО)

30-10-2021 18:181677

Бродівські школярі своє дозвілля в ковідний час проводять у веломандрах лісовими масивами (ФОТО)
Фото: автора

З метою зменшення шансів наразитися на коронавірус, школярі 8-В класу Бродівської середньої школи №3 вирішили більше канікулярного часу проводити поза урбанізованим містом – на лоні природи. 

Відтак у п’ятницю, 29 жовтня, вони майже усім класом, разом зі своєю класною керівницею Іванною Карплюк, подалися у веломандрівку по дорогах околичних лісових масивів, яку для них організували та провели гіди-провідники Національного природного парку «Північне Поділля». Цілоденна веломандрівка видалася не лише розважальною та рекреаційною, але й краєзнавчо-пізнавальною.

Під час велоподорожі восьмикласники мали нагоду споглядати унікальний цегляний міст овальної форми австрійського періоду, що був збудований у 1911 році й пережив дві світові війни, оглянути руїни колишнього польського костелу 1939 року та почути цікаві розповіді про самобутність цих об’єктів.

Також юні веломандрівники побували у лісовому масиві, де знаходяться уцілілими бетоновані бліндажі у системі залишків шанцево-фортифікаційних споруд на колишніх позиціях австро-угорського війська, дізналися багато цікавого про події, які тут мали місце у роки Першої світової війни.

Після огляду зазначених об’єктів, школярі-восьмикласники здійснили багатокілометровий велопробіг лісовою дорогою, по якій у 1911-1913 роках пролягали вузькоколійка Вільгельма Шмідта. Під час велопробігу юні роверисти споглядали різнобарв’я осіннього лісу, побували біля 500-літнього дуба-патріарха та лісового ставка.

Однак,  найбільшою відрадою дня для школярів, за їхніми словами, були відвідини території мисливського господарства «Стир», що розкинулося у лісовому масиві в околицях села Збруї. Тут вони мали нагоду перепочити, побувати на острівці із мальовничим будиночком посеред ставка, оглянути екзотичних птахів – павичів, королівських голубів та інших видів орнітофауни, а також наживо, образно кажучи, поспілкуватися із молодим диким козликом.

У надвечірню пору, коли сонечко торкнулося обрію, юні веломандрівники повернулися до рідного міста Броди. Того дня їхній велопробіг склав майже 38 кілометрів.

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news