logo
20/01
19/01
15/01
13/01
12/01
10/01
08/01
06/01
04/01
30/12
2 ...

Сьогодні на Львівщині відкривають новий туристичний маршрут вздовж річки Дністер

07-11-2021 10:132511

Сьогодні на Львівщині відкривають новий туристичний маршрут вздовж річки Дністер
Фото: Lmn.in.ua

7 листопада жителів Львівщини запрошують на відкриття туристичного маршруту вздовж річки Дністер.

Про це повідомляє «Громадський простір».

Жителів Львівщини запрошують першими відвідати Туристичний маршрут вздовж річки Дністер в межах Львівської області з проєктом «Дністер: береги та притоки». Проєкт створений задля популяризації історії сіл, що поєднує ця потужна ріка Дністер.

Протягом усього дня можна відвідати село Устя та пройти маршрут вздовж річки Дністер протяжністю 13 км. В ході проєкту розроблено інформаційну брошуру з картою та основною інформацією, що дає змогу туристу самостійно спланувати прогулянку берегом річки. Брошуру можна отримати на початку маршруту в селі Устя, Стрийського району, поблизу Народного дому або в альтанці над Дністром.

Команда проєкту  «Дністер: береги та притоки» розробила безкоштовний культурно-пізнавальний маршрут вихідного дня для мешканців області та туристів з України. Маршрут проходить по березі Дністра.

Маршрут лінійний, турист може розпочати свою мандрівку як з Устя та і з Колодруб. На маршруті встановлено вісім інформаційних стендів, які розповідають про історію та пам’ятки сіл Устя, Колодруби, Раделичі та Гірське, птахів, риб, рослин та стариці Дністра. 

«Цінність проєкту в тому, що ми починаємо розвивати територію, яка є мало знаною, але в той же час, має туристичний потенціал. Коли ми говоримо про Дністер то в більшості люди думають про Бакоту чи Дністровський каньйон, але в той же час тут, поруч зі Львовом є той же Дністер. Так він не такий широкий, але тут також мальовничі місця де можна організувати собі піші, велосипедні чи водні мандрівки. Наш маршрут це 13 кілометрів в гармонії з природою та  цікавою історією навколишніх сіл» – розповідає координатор проєкту Роман Стрехалюк.

Частина маршруту проходить по території регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я», де збережені стариці Дністра. Це численні заболочені місця, де колись було русло Дністра. У другій половині XIX століття вирішено випрямити русло Дністра, оскільки річка була тут дуже звивистою. Таким чином колишні вигини було відокремлено від річки. Часто стариці є місцем існування вразливих видів, постійного або тимчасового перебування багатьох тварин (земноводних, риб, птахів). Під час весняних і осінніх міграцій птахи використовують старорічища для відпочинку і підгодівлі. На інформаційних стендах є інформація про деяких типових представників стариць (земноводних, риб, птахів), яку підготувала працівниця РЛП «Стільське Горбогір’я» Юлія Дмитришин.

В ході проєкту команда співпрацювала з експертами  у сфері збереженні та популяризації культурної спадщини, орнітологами, краєзнавцями, експертами у сфері туризму.

Ганна Кузьо – популяризаторка бьордвочінгу в Україні, орнітологиня, долучилася до створення стендів про птахів. Історичні довідки підготували експерти у збереженні та популяризації культурної спадщини з громадської організації «Вирій» Христина Дубницька, Ольга Свідзинська та Тарас Радь. До розробки концепції розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл було залучено Сергія Підмогильного, експерта з туризму, координатора з розвитку мережі Greenways Ukraine – Зелені Шляхи України та Олександра Бурсанова, керівника Туристичного товариства «Карпатські стежки».

Проєкт  «Дністер: береги та притоки»  реалізується на основі концепції «Зелених шляхів».

«Зелені шляхи» – Greenways – це багатофункціональні маршрути для пересування безмоторними транспортними засобами чи пішохідним способом, що проходять вздовж природних коридорів, історичних торгових шляхів, річок і закинутих залізничних колій. Ці маршрути координуються місцевими товариствами з метою впровадження концепції сталого туризму і пропаганди здорового способу життя. Зелені маршрути є основою для реалізації місцевих ініціатив соціального характеру і проектів, пов’язаних з охороною природних ландшафтів, збереженням культурної спадщини, екологічним туризмом і транспортом, що не забруднює навколишнє середовище.

Проєкт «Дністер: береги та притоки» передбачає створення та популяризацію культурно-пізнавального маршруту вздовж протікання річки Дністер в межах Миколаївської ОТГ Стрийського району Львівської області. В рамках проєкту розроблено концепцію і дорожню карту розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл Миколаївської ОТГ на основі культурної та природної спадщини. 

Проєкт «ДніСтер:береги та притоки» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму.

Leopolis.news