logo
23/01
19/01
18/01
17/01
16/01
14/01
13/01
12/01
2 ...

У Львові пройде відкриття виставки польської мисткині Вікторії Войчєховської про війну на Донбасі

12-11-2021 19:171453

У Львові пройде відкриття виставки польської мисткині Вікторії Войчєховської про війну на Донбасі
Фото: ЛМР

Виставка – це міждисциплінарне мистецьке дослідження «Іскри» з портретами людей, які повертаються з передової. Її вже побачили у Франції, США, Німеччині, Італії, Швейцарії, Латвії, Польщі, Китаї. В Україні виставку першим експонуватиме Львівський муніципальний мистецький центр з 18 листопада до 28 грудня.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Цикл, створений в період із зими 2014 року до літа 2016 року, зосереджений на серії портретів та історіях молодих людей з різних середовищ, яким довелося покинути звичне життя, піти на фронт і стати солдатами. Цей проєкт – поліфонічна картина, що складається з фотографій, відео, колажів та розповідей. У своїй праці художниця використала також матеріали та історії, які їй надали солдати та цивільні. Окремі частини виставки складаються в портрет особистого досвіду людини, яка зіткнулася з жорстокістю війни, а також особистої та колективної пам’яті.

«Іскри» були представлені на численних виставках у багатьох країнах. Там, за кордоном, вони були посередником між цим конфліктом та особистим досвідом його учасників. Вони показали міжнародній публіці та громадськості страждання простих людей та їхні травми внаслідок цієї війни. В Україні, однак, вони досі не були показані. Виставка у Львівському муніципальному мистецькому центрі, підготовлена у співпраці з галереєю Krupa з Вроцлава, є першою публічною презентацією проєкту в Україні, нагодою заповнити цю лакуну та подякувати учасникам за надзвичайно активну участь і за те, що поділилися своїми історіями.

«Від початку проєкту минуло вже сім років. Змінилися і ситуація на фронті, і життя зображених солдатів. Проте, це ще не завершений розділ. Виставка у Львівському муніципальному мистецькому центрі висвітлює наслідки воєнного досвіду в житті людей, яким довелося взятися за зброю, та способи боротьби з ними. Програма супутніх дискусій та зустрічей охоплюватиме теми, пов’язані з нинішньою ситуацією, з наслідками та коштом для психічного здоров’я колишніх солдатів та ще досі незагоєними ранами», - наголошують організатори.

Більше інформації та програму заходів буде опубліковано згодом.

Leopolis.news