logo
22/01
21/01
20/01
19/01
2 ...

Міністри оборони України та США провели зустріч у Пентагоні: про що говорили

19-11-2021 09:431155

Міністри оборони України та США провели зустріч у Пентагоні: про що говорили
Фото: Міноборони

18 листопада у Вашингтоні розпочалася зустріч Міністра оборони України Олексія Резнікова та Міністра оборони США Ллойда Остіна. Спілкування між українською і американською делегаціями тривало майже три години.

Перед початком зустрічі високопосадовці зробили заяву пресі. Зокрема, Олексій Резніков висловив подяку нашим американським партнерам і окремо Міністру оборони США Ллойду Остіну за можливість проведення зустрічі, повідомляє Урядовий портал.

«Це мій перший візит на посаді Міністра оборони до Вашингтону. Хочу наголосити, що Україна цінує стратегічні відносини з США та допомогу американського народу у протидії російській агресії. Ми налаштовані розвивати наше партнерство. Цей візит відбувається в той час, коли весь світ спостерігає за гібридною атакою з використанням мігрантів на Польщу

та країни Балтії. Моя країна вже вісім років відбиває збройну агресію Росії і ми цінуємо зусилля Сполучених Штатів привернути увагу загроз з боку Москви. Ми однаково оцінюємо їх небезпечний потенціал», — наголосив Олексій Резніков.

В свою чергу, Міністр оборони Ллойд Остін підтвердив підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України. Він привітав Олексія Резнікова з новим призначенням на посаду Міністра оборони України і підкреслив готовність до поглиблення стратегічного партнерства між Україною та США відповідно до оборонної рамкової угоди, підписаної під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Вашингтона в серпні поточного року.

Також Ллойд Остін наголосив, що США продовжать консультуватися з Україною — з партнерами і союзниками Сполучених Штатів в регіоні, щодо розвитку ситуації, а також щодо того, як краще забезпечити регіональну безпеку.

«Ми залишаємося відданими підтримці України у її зусиллях імплементувати глибокі та всеосяжні реформи в оборонному секторі», — підсумував глава Пентагону.

Після зустрічі Олексій Резніков повідомив, що сторони обговорили, якою може бути відповідь на агресивні дії з боку Росії.

«Кремль має високі й товсті стіни і їм важко почути слова занепокоєння та заклики до діалогу. Проте вони добре розуміють дії, особливо ініціативні. Це як своєрідна вакцинація від небезпечного вірусу агресії, який мутує і повертає світ у стан «холодної війни». Чи відбудеться це — значною мірою залежить від єдності та рішучості цивілізованого світу зупинити агресора. Тому я хотів би ще раз подякувати Сполученим Штатам за їхню ефективну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів», — наголосив Олексій Резніков.

Під час спілкування сторони зробили акцент, що найкращий спосіб попередити ескалацію — зробити її ціну для агресора неприйнятною. Відповідні заходи будуть предметом розвитку співпраці у майбутньому.

Leopolis.news