logo
14/01
13/01
12/01
11/01
10/01
09/01
08/01
2 ...

Гібридна мігрантська атака Лукашенка: Естонія відправляє до Польщі військових і дрони

19-11-2021 17:04954

Гібридна мігрантська атака Лукашенка: Естонія відправляє до Польщі військових і дрони
Фото: kra.ee

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет заявив, що вирішено відправити до Польщі сотню військовослужбовців для допомоги на східному кордоні країни у зв'язку з міграційною кризою, створеною режимом Лукашенка.

 

Про це повідомляє національне телерадіомовлення ERR, передає «Укрінформ»

За його словами, раніше Польща заявляла, що їй потрібна лише політична підтримка. Однак у понеділок увечері до Міністерства оборони надійшов запит із Варшави із проханням про надання практичної допомоги.

У групі, яка вирушить до Польщі, будуть військовослужбовці Збройних Сил та військові поліцейські. В обох групах будуть як діючі, та резервісти.

Лаанет підкреслив, що, відправляючи у відрядження, зокрема й резервістів, відомство показує «силу резервної армії». Він нагадав, що естонські резервісти раніше брали участь у закордонних місіях: хірурги-резервісти відвідали Афганістан, журналісти-резервісти побували в інших місцях.

Заступник командувача Сил оборони Естонії генерал-майор Вейко-Велло Пальм уточнив, що підготовлений підрозділ буде відправлено до Польщі вже цими вихідними, а основні частини мають прибути наступного тижня.

Палм також повідомив, що разом із командою військових відправлять безпілотники. За його словами, в Естонії достатньо дронів, щоб це не завдало шкоди для власної обороноздатності.

На якій ділянці кордону естонці допомагатимуть польським колегам, наразі невідомо.

Сама Естонія почала готуватися до гібридної атаки на кшталт тієї, яку зазнають на білоруському кордоні Польща, Литва та Латвія. У рамках цієї підготовки на кордоні з Росією буде встановлено 130 км огорожі з колючого дроту. У тому числі 40 км встановлюються резервістами в рамках навчань Okas 2021 (Шип 2021), які проходять 17-25 листопада. 

Нагадаємо, що з літа 2021 року Білорусь стала транзитним маршрутом для мігрантів з Іраку, Сирії та Ємену, які хочуть потрапити в Європейський Союз. Білоруський режим почав цілеспрямовано організовувати перевезення мігрантів, обравши ціллю спочатку Литву, а потім – Латвію та Польщу.

Ситуація загострилась на початку листопада, коли на польському кордоні у нейтральній смузі застрягли до 5 тисяч мігрантів. Білоруські силовики організовано приводять мігрантів до польських КПП. 

16 листопада мігранти на кордоні з Польщею атакували польський КПП. У сутичках з мігрантами травмувалися девʼятеро польських правоохоронців.

17 листопада підрозділи швидкого реагування Національної гвардії вирушили на західний кордон.

19 листопада Велика Британія заявила, що готова направити ще щонайменше сто своїх військових до Польщі, щоб допомогти подолати кризу мігрантів на кордоні з Білоруссю.  

Leopolis.news