logo
27/01
26/01
25/01
24/01
2 ...

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи

21-11-2021 10:501044

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи
Фото: ілюстративне

Українці сьогодні, 21 листопада, відзначають День Гідності та Свободи.

Указ про відзначення Дня Гідності та Свободи президент підписав 13 листопада 2014 року, пише «Українська правда».

Дату 21 листопада обрано не випадково – пам'ятний день засвідчує початок цього дня двох надважливих подій у новітній історії України – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності кінця 2013 та початку 2014 року.

День Гідності та Свободи став наступником Дня Свободи, що був визначений на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, та був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції у відповідь на дії тодішньої влади під керівництвом Віктора Януковича було припинено курс на євроінтеграцію. Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом скасували.

Через таке рішення Януковича українці вийшли на Євромайдан, який з часом призвів до революції та повалення проросійського режиму в країні. Загалом, у подіях Євромайдану в 2013-14 роках взяли участь 20% населення України.

З нагоди Дня Гідності і Свободи по всій Україні пройдуть меморіальні заходи – молебні, покладання квітів, у церквах служитимуть панахиди. У Києві на алеї Героїв Небесної Сотні пройде молебень і хода «Не втрачаймо гідність. Захистимо свободу», біля монумента Незалежності у центрі столиці пройде виставка «Мальована історія Майдану».

Президент України Володимир Зеленський з нагоди свята звернувся до українців.

«Ми прекрасний, сильний, сміливий, розумний, талановитий народ. Непереможний. Саме тому, що ми маємо гідність. Для нас рабство – приниження. Втрата свободи – це втрата честі. Втрата честі – це втрата серця. Втрата серця – це втрата душі. А втрата душі для нас – це втрата життя. Тому ми готові боротися ціною власного життя», – сказав у зверненні Зеленський.

Leopolis.news