logo
27/01
26/01
25/01
24/01
2 ...

Не задекларував майже 60 млн грн: НАБУ оголосило підозру нардепу Шахову

22-11-2021 19:371014

Не задекларував майже 60 млн грн: НАБУ оголосило підозру нардепу Шахову
Фото: umoloda.kyiv.ua

22 листопада 2021 року народному депутату України VIII та IX скликань повідомили про підозру у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік.

 

Дії особи кваліфіковані за ч.2 ст.366-2 КК України. Підозру підписано Генеральним прокурором, інформує пресцентр НАБУ.

Слідство встановило, що нардеп не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відомості про майно та доходи, власником яких є особа, з якою він пов'язаний спільним побутом, має взаємні права та обов'язки та виховує трьох спільних дітей. Також в декларацію не внесено дані про будинок і земельну ділянку, якою фактично, як з’ясувало слідство, нардеп користується.

За матеріалами слідства, народним депутатом України незадекларовані: 13 квартир в центрі Києва, вісім паркомісць, два будинки в елітному котеджному містечку під Києвом загальною площею понад 2 тис. кв. метрів, 27 земельних ділянок загальною площею близько 115 га у Київській області, дача, нежитлова нерухомість, дві автівки, частки у низці суб'єктів господарювання, доходи від продажу нерухомості. Загалом до декларації нардеп не вніс статки на загальну суму понад 59,5 млн грн.

Зауважимо, що це перша вручена народному депутату підозра за ст. 366-2 після відновлення кримінальної відповідальності за внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації. Нагадаємо, що в жовтні 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційною ст. 366-1 КК України («Декларування недостовірної інформації»), наслідком чого стало закриття 111 кримінальних проваджень, в рамках яких детективи Національного бюро розслідували 180 фактів недостовірного декларування статків топпосадовцями.

Імʼя нардепа назвали у програмі «Схеми» – депутат з групи «Довіра» Сергій Шахов. Зокрема, підозру Шахову вручили в рамках кримінального провадження, яке в НАБУ розпочали після виходу розслідування «Схем» у квітні 2021 року.

Leopolis.news