logo
04/08
14/07
13/07
04/07
01/07
30/06
24/06
21/06
16/06
15/06
13/06
07/06
03/06
2 ...

Головний санлікар України розповів, як на новорічні свята працюватимуть курорти

12-12-2021 19:233664

Головний санлікар України розповів, як на новорічні свята працюватимуть курорти
Фото: ілюстративне

Головний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що гірськолижні курорти працюватимуть для вакцинованих громадян навіть у «червоній зоні поришення коронавірусу».  

Про це пише «Українська правда».

«До Нового року хвиля вже має вийти за територію України…

Щодо курортів. Згідно з постановою №1236, яка регулює карантинні обмеження, у нас в «червоній» зоні заборонена робота підйомників, але до вакцинованих ця заборона не застосовується.

Ми вже почали говорити з зимовими курортами про режим - яким чином тут забезпечити дотримання вимог протиепідемічного законодавства.

Спільна позиція полягає в тому, що забезпечити контроль за сертифікатами про вакцинацію або ПЛР-тестами на підйомниках складно, тому курорти пропонують певну верифікацію на пункті в’їзду, наприклад на вході в готель або на пункті прокату спортивного спорядження.

Там турист буде верифікуватися, показувати свої документи про ПЛР-тест або сертифікат, йому на спортивний одяг наклеюють спеціальну наліпку, яка матиме індивідуальний номер і за якою людину можна буде ідентифікувати у випадку спеціальної перевірки. Крім того, буде створена спеціальна база цих номерів.

Зараз опрацьовується механізм для того, щоби не створювалися черги. Він має бути зручним не лише для туристів, а й для тих, хто перевіряє, зокрема для Нацполу», – розповів Кузін.

За словами Кузіна, пропрацьовуються також інші пропозиції, але зараз йдеться про те, щоб зимові курорти були безпечними, а для вакцинованих не було жодних організаційних чи логістичних перешкод.

Санлікар додав, що курорти також мають запровадити максимально лояльні і адекватні умови для відпочиваючих.

Він сподівається, що курорти застосовуватимуть якісь інструменти впливу на тих, хто не хоче пред’являти сертифікати: «Гадаю, що для таких людей є напівлегальні курорти, якими вони, напевно, і користуватимуться».

Кузін відзначає, що кінець грудня буде більш епідемічно спокійним, ніж початок листопада, а деякі області вийдуть із «червоної» зони.

Головний санлікар також заявив, що наразі Україна майже перейшла пік показників.

Leopolis.news