На Львівщині не виявили жодного випадку штаму коронавірусу «Омікрон»

https://leopolis.news/post/53987/na-lvivshchyni-ne-vyyavyly-jodnogo-vypadku-shtamu-koronavirusu-omikron

29/11/2021

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

«Станом на сьогодні жодних застережень ВООЗ  щодо поведінки цього штаму немає. Вірус мутує постійно і продовжуватиме мутувати. З кожною мутацією найважливіше – це відслідковування епідеміологічного ланцюга (визначення кола осіб, які можуть бути носіями або зараженими) та підхід до лікування - особам, які повернулися з країн, де виявили новий вірус, і які мають відповідні симптоми, буде приділятися значна увага для визначення генотипу вірусу. Загальні ж принципи лікування при ковіді, незалежно від мутації вірусу, однакові», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Нагадаємо, українці, що перебували у країнах, де виявлено коронавірус штаму «Омікрон», мають пройти самоізоляцію після повернення в Україну. На цьому наголосили учасники селекторної наради з Президентом України, яка відбулася 29 листопада.

Наразі невідомо, чи викликає коронавірус штаму «Омікрон» тяжчий перебіг хвороби. Перші випадки інфікування цим штамом були зафіксовані в молодих людей (студентів університетів), які, як правило, зазвичай мають легший перебіг хвороби. Проте загальний рівень зараження у Південно-Африканській Республіці є підвищеним - повідомляють у МОЗ.

Leopolis.news