logo
29/05
28/05
27/05
2 ...

Міську владу закликають облагородити територію навколо колони Скорботного Христа, що на вулиці Зеленій

29-11-2021 16:592144

Міську владу закликають облагородити територію навколо колони Скорботного Христа, що на вулиці Зеленій
Фото: Автора

Півтора роки тому голова Західноукраїнської спілки промисловців і підприємців Володимир Кожан ініціював відновлення унікальної історичної пам’ятки, що дивом збереглася у промисловій зоні Львова. Йдеться про високу колону з фігурою Скорботного Ісуса Христа на території колишнього цвинтаря, що на вулиці Зеленій, 251. Сьогодні ця пам’ятка вже відновлена, але мешканці міста просять владу облагородити навколишню територію та спростити доступ до історичного місця.

Як розповідає меценат та благодійник Володимир Кожан, це місце львів’яни й досі називають чумкою, бо скорботний Ісус на високій колоні розміщений на місці поховання львівських громадян, які померли під час епідемії чуми 1761 року. Навесні минулого року він практично відкрив цю територію заново. Разом із колегами по роботі організував прибирання. Привіз сюди начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілію Онищенко, яка також була вражена фактом існування цієї історичної пам’ятки та пообіцяла докласти максимум зусиль для її відновлення.

І от нещодавно реставраційні роботи було завершено, хащі навколо колони розчищені. Це сталося завдяки сприянню Фонду Культурної Спадщини та Інституту Полоніка. Роботи виконала група реставраторів під керівництвом Ані Кудзі. В історичне середовище міста була повернута друга фігура Скорботного Ісуса Христа, бо ще одна така знаходиться на куполі каплиці Боїмів.

За словами місцевих старожилів ще зовсім недавно на колоні висіла табличка із написом польською мовою: «Подорожній! Зупинись і подумай чи справді твої страждання більші, ніж мої». Можливо і її варто також відносити, щоб кожен міг задуматися у цьому історичному місці про своє життя і помолитися в спокої.

Фото Лілії Онищенко

Також необхідно облагородити територію навколо колони, поставити вказівники та спростити доступ до історичного місця. Бо наразі Скорботний Ісус бачить перед собою паркан і смітники. І тут би мала долучитися до вирішення цього питання Сихівська районна адміністрація міста Львова. 

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news