03-12-2021 16:587153
Ситуація із захворюваністю на COVID-19 в області дещо покращилася, але надалі залишається напруженою.
Це повідомив регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут, передає пресслужба ЛОДА.
За його словами, щоденно на Львівщині реєструють від 700 до 750 випадків захворювання на ковід. Рівень госпіталізації осіб, з ознаками коронавірусної інфекції, залишається невисоким.
«Минулої доби госпіталізували 155 осіб. Станом на вчорашній день 197 осіб перебувають в реанімаційних відділеннях лікарень Львівщини. Кожен третій пацієнт реанімації потребує підключення до апарату ШВЛ», сказав Олег Когут.
Кількість ліжок передбачених для госпіталізації хворих на ковід є достатньою, а 99% ліжок - забезпечені киснем.
Загалом в області провакциновано майже мільйон 650 тисяч осіб. Першою дозою вакцинували понад 45% населення Львівщини, а двома дозами - майже 37%.
Провакцинованими також є близько чотирьох тисяч дітей. Всі вони вакцинуються лише вакциною Пфайзер.
«Цього тижня кількість вакцинованих, у порівнянні з попередніми тижнями, значно знизилася. Мушу зазначити, що понад 90% мешканців області, які перебувають у стаціонарному лікуванні, не є вакцинованими. Саме тому ця статистика доводить ефективність та необхідність вакцинації», - наголосив Олег Когут.
Також він повідомив про тенденцію до зниження вакцинації Модерною.
«Ми спостерігаємо, що з‘явилася недовіра до вакцини Модерна, якої в області є достатня кількість. Ця РНК-вакцина є аналогічною вакцині Пфайзер, якою найактивніше вакцинуються мешканці області. Я хочу запевнити як одна, так і інша вакцина є абсолютно безпечною. Існує міф, що РНК-вакцини можуть вплинути на генетичний код людини чи навіть його змінити. Вчені довели, що вплинути на генетику людину РНК-вакцини не мають можливості. Такі вакцини рекомендовані для вакцинації вагітних жінок та матерів, які годують грудьми. Тому я закликаю усіх вакцинуватися», - наголосив Олег Когут.
Він також додав, що передумови для виходу Львівщини з червоної зони є і таке питання розглядається на центральному рівні.
«Протягом останніх трьох днів показники є нижчими від передбачених для червоної зони, тому за умови збереження цієї тенденції наша область може покинути червону зону епідеміологічної небезпеки», - сказав Олег Когут.
У відповідь на запитання журналіста про заходи виявлення нового штаму ковіду, регіональний координатор зазначив, що з метою виявлення штаму Omicron зразки аналізів осіб, перебіг захворювання яких є важким, відправлятимуть в Київ для подальших досліджень.
Leopolis.news