logo
29/01
27/01
25/01
24/01
23/01
21/01
20/01
2 ...

У Болгарії продемонстрували українську виставку про ґендерну рівність у науці

17-12-2021 21:011982

У Болгарії продемонстрували українську виставку про ґендерну рівність у науці

16 грудня у Софії (Болгарія) відкрилася виставка українського просвітницького артпроєкту «Наука – це вона».

 

Про це повідомила співкоординаторка проєкту STEM is FEM Вікторія Дубів.

Експозиція складається із 12 стилізованих портретів видатних українських жінок-вчених та есе-розповідей про них. Твори обрали під час загальноукраїнського конкурсу, у якому взяла участь 561 дівчина віком від 14 до 21 року. У своїх роботах авторки розповідали про життєвий шлях науковиць, їхні робочі здобутки, а також розмірковували над важливістю ґендерної рівності у науці.

Посол України в Болгарії Віталій Москаленко зазначив, що виставка має велику актуальність у сучасному світі, де все ще залишаються ґендерні упередження.

«Знаєте, у програми ЮНЕСКО «Про жінок в науці» є девіз: «Світ потребує науки, а науці потрібні жінки». І я глибоко переконаний, що це саме так!», – наголосив Москаленко.

Проєкт ініціював український ІТ-підприємець, засновник технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв. У Болгарії експозицію прийняв Національний політехнічний музей.

«Для нас та нашої аудиторії виставка стане чудовою можливістю дізнатися більше про внесок українських жінок-науковиць у світову науку. Зокрема, у таких галузях, як математика, інформатика, мікробіологія, нейробіологія тощо. Не менш важливою є роль жінок-науковицьмотиваторів професійного розвитку молоді»зазначила Директорка музею, докторка Екатеріна Цекова.

Проєкт «Наука – це вона» реалізується благодійною освітньою ініціативою STEM is FEM за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління Рівності». 

Leopolis.news