logo
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

У МОЗ прогнозують пік нової хвилі Covid на лютий, буде більше Омікрону

11-01-2022 16:48361

У МОЗ прогнозують пік нової хвилі Covid на лютий, буде більше Омікрону
Фото: ілюстративне

У Міністерстві охорони здоров'я прогнозують, що з кінця січня почнеться нова хвиля поширення коронавірусу, пік якої припаде на лютий, а спад – на березень-квітень.

Як пише «Українська правда», про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю ВВС News Україна.

«Зараз у Сумській області збільшується кількість нових випадків, а в Херсонській зростає частка госпіталізованих. Однак, цей зріст не є значним. Ми ще не бачимо погіршення епідситуації. Скоріше спрацьовує післясвятковий період, коли люди відкладали похід до лікаря.

За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше Омікрону.

Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня», – розповів Кузін.

Кузін зазначив, що тривалість і розмах нової хвилі будуть залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу.

Показники смертності, за словами головного санлікаря, будуть залежати від багатьох факторів, основним із яких є кількість вакцинацій. 

Кузін не може спрогнозувати, скільки життів Covid забере цього року, але вважає, що 100 тисяч смертей від коронавірусу в 2022 році – це «дещо завищені прогнози, це найгірший сценарій».

«За даними наукових досліджень, щеплення захищає від важкого перебігу хвороби й від смерті. Ми маємо доволі амбітні плани з вакцинації - принаймні 70% дорослого населення до кінця 2022 року. Тобто кількість смертей буде залежати від темпів вакцинальної кампанії.

Ми не очікуємо, що 2022 рік буде гіршим, ніж 2021-й за кількістю нових випадків або кількістю смертей», – розповів Кузін.

Хоча у Всесвітній організації охорони здоров’я все ще сподіваються, що пандемія Covid-19 завершиться у 2022 році завдяки вакцинації, однак припускають, що до весни більше половини жителів Європи можуть заразитися новим штамом коронавірусу «Омікрон».

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news