logo
15/08
14/08
13/08
12/08
11/08
10/08
2 ...

У РФ пригрозили «інцидентами та конфліктами» через позицію НАТО щодо України

12-01-2022 21:18604

У РФ пригрозили «інцидентами та конфліктами» через позицію НАТО щодо України
Фото: ілюстративне

У Міноборони Росії заявили, що Північноатлантичний альянс «ігнорує зусилля РФ щодо деескалації» ситуації біля кордонів України, куди Москва постійно стягує війська та техніку.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Як зазначається, у Міноборони РФ заявили, що російська сторона пропонувала НАТО вжити заходів щодо деескалації ситуації, але, на думку Москви, їх проігнорували.

«Це створює передумови виникнення інцидентів і конфліктів, підриває основи безпеки», – повідомили в Міноборони РФ.

На тлі стягування військ до українських кордонів 17 грудня Росія висунула США та НАТО умови щодо «гарантії безпеки», головна з яких – не включати Україну до Альянсу ніколи.

Як повідомляли, сьогодні, 12 січня, відбулось засідання НАТО-РФ, на якому представники РФ та 30 держав – членів Альянсу обговорювали загрозу військового вторгнення Москви та вимоги російської сторони до НАТО.

За підсумками зустрічі генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Альянс не піде на компроміс зі своїми принципами, що стосуються територіальної цілісності та суверенітету європейських країн.

Також Столтенберг наголосив, що рішення про готовність України до вступу до НАТО можуть приймати лише Україна та 30 союзників Альянсу.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news