logo
26/06
24/06
23/06
22/06
21/06
20/06
19/06
2 ...

Порошенку хочуть обрати запобіжний захід у день повернення

13-01-2022 09:491006

Порошенку хочуть обрати запобіжний захід у день повернення

Державне бюро розслідувань повідомляє, що п’ятий Президент України Петро Порошенко ухилився від явки до суду.

Про це йдеться у повідомленні ДБР.

Як зазначається, Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо закупівлі вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР».

У вказаному кримінальному провадженні вже повідомлено про підозру:
• двом народним депутатам України, один з яких п’ятий Президент України (інший – В. Медведчук);
• колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості;
• топ-менеджеру часів Януковича.

Як нагадують у ДБР, у грудні 2021 року співробітники Бюро намагалися вручити Порошенку повістку про виклик для проведення процесуальних дій, але він проігнорував представників правоохоронного органу та поїхав у невідомому напрямку. 

«З метою виконання народним депутатом покладених на нього процесуальних обов’язків, слідчий за погодженням з в. о. Генерального прокурора звернувся до Печерського райсуду міста Києва з відповідним клопотанням про обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу. У зв’язку з тим, що вказаний нардеп ухилився від явки до суду, зазначене клопотання досі не розглянуто слідчим суддею», – зазначають у ДБР.

За інформацією зі ЗМІ, п’ятий Президент України планує повернутися до України 17 січня 2022 року.

«Тому органи досудового розслідування розраховують на проведення усіх необхідних процесуальних дій в день його повернення, у тому числі обрання запобіжного заходу. Ухилення п'ятим Президентом України від виконання процесуальних обов’язків підозрюваного та від явки до суду може розцінюватись як один із ризиків, що надасть підстави слідчому судді для постановлення рішення про застосування найбільш суворого запобіжного заходу», – долдають у ДБР.

Досудове розслідування цього кримінального провадження здійснюється за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 КК України.

Нагадаємо, Петро Порошенко обіцяє повернутись в Україну 17 січня.

Як повідомляли, наприкінці грудня керівник центрального штабу «Європейської солідарності» Олександр Турчинов розповів, що п’ятому президенту України та лідеру партії «Європейська солідарність» Петру Порошенку оголосили підозру у державній зраді. За словами Турчинова, підозру підписав заступник генпрокурорки Ірини Венедіктової Олексій Симоненко. Він наголосив, що справа проти Петра Порошенка є «повністю сфабрикованою» і у влади не вийде зламати опозицію.

У ДБР розповіли деталі. Зокрема, вони розслідують кримінальне провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України на загальну суму близько 1,5 млрд грн. Як зазначається, «п'ятий Президент України підозрюється у тому, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з числа представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

На початку січня Печерський суд наклав арешт на майно Порошенка.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news