logo
15/08
14/08
13/08
12/08
11/08
10/08
2 ...

Сенат США провалив законопроєкт проти «Північного потоку – 2»

14-01-2022 08:47542

Сенат США провалив законопроєкт проти «Північного потоку – 2»
Фото: finbalance.com.ua

У Сенаті США не змогли підтримати законопроєкт від республіканців про запровадження санкцій проти російського газопроводу «Північний потік – 2».

 

Про це повідомляє «Українська правда» із посиланням на «Reuters». 

За день до голосування в Сенаті демократи подали власний законопроєкт щодо санкцій проти РФ.

Як очікувалося, законопроєкт республіканців провалиться в Сенаті 50-50, оскільки демократи за добу до голосування внесли власний законопроект щодо санкцій проти російського трубопроводу до Німеччини, який йде в обхід України.

Законопроєкт республіканця, сенатора Теда Круза набрав 53 голоси «за» та 41 «проти», та для ухвалення закону потрібно 60 голосів.

Республіканці вважають, що таким чином президент США Джо Байден потурає РФ.

Та демократи вважають, що законопроєкт Круза нашкодить відносинам США та Німеччини.  

Законопроєкт від демократів, який ініціював голова комітету Сенату із закордонних справ Роберт Менендез, передбачає санкції проти вищих російських військових та урядовців, включаючи президента РФ Володимира Путіна та інших лідерів, а також ключових банківських установ, якщо Москва розпочне військові дії проти України.

Санкції також будуть орієнтовані на компанії в Росії, які пропонують безпечні системи обміну повідомленнями, такі як SWIFT.

Документ також включає положення, що допоможуть зміцнити безпеку України. Називаючи «Північний потік - 2» «інструментом зловмисного впливу Російської Федерації», законодавство закликає Сполучені Штати «розглянути всі доступні та належні заходи», щоб газопровід не запрацював.

Leopolis.news