logo
19/01
18/01
17/01
16/01
14/01
2 ...

В Одесі обговорили майбутні українсько-американські навчання «Сі Бриз – 2022»

14-01-2022 14:31107

В Одесі обговорили майбутні українсько-американські навчання «Сі Бриз – 2022»
Фото: МОУ

В Одесі на базі 59-го будинку офіцерів ВМС ЗС України завершилась початкова конференція з планування українсько-американських навчань «Сі Бриз – 2022».

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Протягом чотирьох днів представники Військово-Морських Сил ЗС України, інших складових сил оборони, а також 6-го флоту ВМС США, ментори та учасники країн-партнерів у режимі онлайн обговорювали питання підготовки та проведення навчань, а також їх всебічного забезпечення.

«Зрозуміло, що віртуальний характер конференції вніс свої корективи, але слід зауважити, що ми маємо певний досвід і напрацювання щодо планування «Сі Бриз». Наразі вже визначені певні терміни навчань, райони проведення, починаємо збирати склад учасників. Наприклад, у конференції брало участь 14 країн, більшість з них уже заявили свої сили й засоби, які братимуть участь у «Сі Бриз». Тобто є початкові дані, які будуть враховані для подальшого опрацювання й для детальнішої роботи під час головної конференції, яка буде проведена у березні», – розповів начальник штабу навчань «Сі Бриз – 2022» капітан 1 рангу Олександр Орєхов.

Також офіцер зауважив, що з огляду на досвід минулого року, більш спланованим та організованим буде залучення до навчань інших складових сил оборони України, антитерористичних підрозділів, підрозділів Служби безпеки України, спеціальних підрозділів Національної поліції.

Варто зазначити, що порівняно з минулим роком буде збільшена морська компонента «Сі Бризу – 2022». Про це розповів керівник з планування дій морської компоненти з української сторони капітан 1 рангу Кирило Задачин.

«За час роботи ми разом з нашими партнерами вирішили низку завдань, які були поставлені командуванням перед початком планувальної конференції. Зокрема, визначили склад учасників, а також сили та засоби, які залучатимуться до морського компоненту як від наших взаємодіючих міністерств та відомств, так і від іноземних партнерів. Зокрема, вже підтвердили участь у морській компоненті та визначилися з учасниками, силами і засобами США, Велика Британія, Болгарія, Румунія, Грузія та інші. Зробили розподіл цих сил по тактичних групах, які будуть залучені в певних районах у північно-західній частині Чорного моря. Також розробили проєкт сценарію навчань, визначилися з районами проведення «Сі Бризу – 2022» та з орієнтовним переліком заходів підготовки», – розповів капітан 1 рангу Кирило Задачин.

Ще однією особливістю цьогорічного «Сі Бризу» стане те, що замість сухопутної компоненти з’явиться амфібійна.

«Це не тільки зміна в назві, а саме у структурі навчань. З якою метою це зроблено? Річ у тім, що морська піхота України прагне набувати спроможностей до дій саме в амфібійних операціях у прибережних, річкових і морських районах. Тобто є цілий комплекс заходів, що стосуються безпосередньо морської піхоти, тому структура цьогорічних навчань і «підігнана» під цей концепт», – пояснює офіцер групи планування амфібійної компоненти українсько-американських навчань «Сі Бриз – 2022» старший лейтенант Карім Федоров.

За його словами, під час конференції вдалося домовитися щодо цілого комплексу заходів підготовки підрозділів морської піхоти. Зокрема, мова йде про підготовку штабу батальйону, який братиме участь у «Сі Бризі – 2022» від української сторони, а також щодо виконання завдань відповідно до замислу та майбутнього плану дій підрозділів під час навчань.

«Забігаючи наперед, можу сказати, що сценарій навчань передбачає приділення основної уваги саме амфібійній компоненті на суходолі. Тобто сили й засоби ВМС ЗС України та збройних сил країн-партнерів будуть націлені на підтримку операції, яка відбуватиметься на суходолі. Також варто додати, що під час написання сценарію та під час розгляду варіантів дій під час безпосереднього виконання завдань враховувались актуальні загрози, які нині постають перед Україною», – зауважив старший лейтенант Карім Федоров.

Також він повідомив, що станом на сьогодні вже затверджена участь в амфібійній складовій корпусу морської піхоти США, підрозділу ЗС Грузії та підрозділу миротворчого батальйону Збройних сил Молдови. Повний склад учасників стане відомий під час завершальної конференції.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news