logo
23/01
22/01
2 ...

Можна було запобігти: стало відомо, чому «лягли» урядові сайти

14-01-2022 20:23239

Можна було запобігти: стало відомо, чому «лягли» урядові сайти
Фото: Getty Images

Хакерську атаку, що вразила більшість урядових сайтів, можна було попередити – про вразливість у системі було відомо ще з травня.

Про це повідомляє «Економічна правда».

Кібератаку вдалося реалізувати завдяки вразливості системи керування вмістом веб-сайтів October CMS, яку виявили ще в травні 2021 року. Про це спершу повідомила американська журналістка Кім Зеттер.

Згодом Служба безпеки України надала рекомендації, як усунути вразливість –  «оновити OctoberCMS до останньої версії (мінімум до 472)». Саме на цій системі побудовані вебсайти міністерств а інших органів влади.

October – це система управління вмістом сайту (CMS) з відкритим вихідним кодом. Цю систему використовують зокрема такі компанії як Toyota, KFC та Nestle. October особливо популярна серед користувачів у США та Росії, а також у Європі.

Як зазначив спеціаліст з кібербезпеки Андрій Баранович, всі сайти працювали на одній і тій самій не оновленій версії програмного забезпечення. У ній була вразливість, що і дозволила здійснити кібератаку – при цьому уряд знав про неї ще з травня.

«Навіть більше, якщо б сам софт був налаштований правильно, тоді можна було навіть не оновлювати ПЗ, тому що вразливість не подіяла би. Але ПЗ було не налаштоване і не оновлене», – розповів він у коментарі ЕП.

Крім того, додав Баранович, інформація про те, які вразливості існують в у цій версії програмного забезпечення, і як ними можна користуватися – відкрита. 

Як повідомляли, у зв’язку з глобальною хакерською атакою у ніч з 13 на 14 січня перестали працювати сайти таких держорганів: МЗС, Кабінету міністрів, ДСНС, Мінагрополітики, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго. Не працював також сайт «Дія», однак застосунок «Дія» функціонував. Щонайменш на сайті МЗС хакери залишили повідомлення, яке мало натякати на їхній «польський слід». 

У Держспецзв'язку повідомили, що внаслідок хакерської атаки на урядові сайти витоку персональних даних не відбулося.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки заявили, що хакерську атаку на урядові сайти вчинили з РФ.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news