logo
01/06
31/05
30/05
29/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Вторгнення РФ в Україну: у Сенат США подали ще один законопроєкт щодо санкцій проти Путіна

15-01-2022 18:14916

Вторгнення РФ в Україну: у Сенат США  подали ще один законопроєкт щодо санкцій проти Путіна
Фото: dw.com

Сенатор від республіканської партії Марко Рубіо подав новий законопроєкт, покликаний стримати Росію від подальшої агресії в Україні шляхом санкцій. 

Про це повідомляє Голос Америки.

Законопроєкт «Про стримування авторитарних ворожих дій у 2022» передбачає запровадження персональних санкцій проти російського президента Володимира Путіна, прем'єр-міністра та міністра оборони Росії, а також російських олігархів, у випадку подальшого порушення територіальної цілісності України з боку Росії, або її проксі-сил.

«Ключова частина будь-якої стратегії, щоб змусити Володимира Путіна відступити - це зробити наслідки вторгнення надзвичайно болючими для олігархів, які підтримують його контроль над Росією», - заявив Рубіо.

Серед санкцій також передбачені обмеження операцій з російськими компаніями в енергетиці, фінансах, видобутку корисних копалин та авіакосмічній індустрії, запровадження санкцій проти системи розрахунків SWIFT, якщо та не припинить обслуговувати російські банки, які підпадають під санкції за цим законом тощо. Також йдеться про нове запровадження санкцій проти газпромівського проєкту «Північний потік-2».

На розгляді в Сенаті вже перебуває законопроєкт про санкції проти Росії, поданий 12 січня сенаторами від Демократичної партії США. Законопроєкт «Про захист суверенітету України у 2022 році» також передбачає санкції проти російських посадовців, включаючи президента Путіна, прем'єр-міністра, міністра оборони, командувача збройними силами Росії у випадку поновлення агресії РФ проти України. Серед санкцій, передбачених цим законопроєктом - обмеження на операції з російськими держоблігаціями, обслуговування через систему SWIFT, санкції проти фінансових компаній тощо. Законопроєкт також вказує адміністрації США переглянути попереднє виключення із санкцій щодо проєкту «Північний потік-2», з огляду на «військове нагромадження, що проводить Кремль, а також агресію проти України».

В Москві відреагували на ініціативу законодавців запровадити санкції особисто проти Путіна. Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив журналістам, що Путін попередив Байдена, що ескалаційні санкції «зруйнують наші відносини», а речник Кремля Песков прирівняв ініціативу до «розриву відносин».

Раніше цього тижня Сенат розглянув законопроєкт, який передбачав негайне введення жорстких санкцій проти «Північного потоку-2», поданий сенатором-республіканцем Тедом Крузом. Хоча законопроєкт не набрав необхідних 60 голосів зі 100 в Сенаті, він отримав підтримку 55 сенаторів від обох партій, що стало свідченням існування потужної підтримки в Сенаті для негайного введення санкцій проти газотранзитного проєкту.

Круз та інші республіканці неодноразово критикували адміністрацію Байдена за рішення надати звільнення від санкцій для оператора трубопроводу Nord Stream 2 AG. В адміністрації пояснювали це рішення необхідністю збереження трансатлантичної єдності.

Голова сенатського Комітету з міжнародних справ сенатор-демократ Боб Менендес, хоча і виступив проти «Північного потоку-2», але закликав сенаторів не голосувати за законопроєкт Круза, а натомість підтримати законопроєкт від Демократів. Він так пояснив свою позицію у вівторок: «Путін хоче, щоб «Північний потік-2» відбувся. Якщо його буде зупинено перед можливим вторгненням, у нього буде на одну причину менше для вторгнення в Україну. Але якщо проти нього особисто та проти Росії буде введено «мати всіх санкцій, а саме це зробить мій законопроєкт, то, це зрештою стане справжнім стримуванням і фактором для Путіна в плані вторгнення до України».

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news