logo
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

За минулу добу в ОРДЛО виявили 275 нових одиниць військової техніки РФ – українська сторона СЦКК

16-01-2022 14:40614

За минулу добу в ОРДЛО виявили 275 нових одиниць військової техніки РФ – українська сторона СЦКК

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові факти порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації на тимчасово  окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

 

Про це інформує пресцентр ООС. 

«Упродовж минулої доби додатково виявлено та зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 275 одиниць військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей», – йдеться у повідомленні. 

Зокрема, ув зоні дій так званого «1 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 37 одиниць, з них:

• з порушенням лінії відведення в районі НОВОСЕЛІВКА (31 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (7 одиниць);

• з порушенням районів зберігання в районі ТЕРНОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (7 одиниць);

• військова присутність в зоні безпеки в районі ТЕРНОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – САУ (9 одиниць), ББМ (14 одиниць).

В зоні дій так званого «2 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 238 одиниць, з них:

• з порушенням лінії відведення в районах:

БУГАЇВКА (37 км від лінії зіткнення) – 2С1 «Гвоздика» 122 мм (14 одиниць), Д-30 122 мм (12 одиниць);

САДОВИЙ (57 км від лінії зіткнення) – буксирувана артилерійська установка (6 одиниць);

• з порушенням районів зберігання в районах:

БУГАЇВКА (37 км від лінії зіткнення) – Т-72 (1 одиниця), Т-64 (13 одиниць);

ШИМШИНІВКА (27 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (10 одиниць);

МІУСИНСЬК (62 км від лінії зіткнення) – САУ (15 одиниць), буксирувана артилерійська установка (10 одиниць), танки невстановленого типу (19 одиниць);

• військова присутність в зоні безпеки в районах:

 БУГАЇВКА (37 км від лінії зіткнення) – РРС (2 одиниці), Р-142 (1 одиниця), Р-145 (2 одиниці), ББМ (44 одиниці), 9К35 «Стріла-10» (3 одиниці);

 МІУСИНСЬК (62 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (3 одиниці), ;

 САДОВИЙ (57 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (2 одиниці);

 ШИМШИНІВКА (27 км від лінії зіткнення) – ББМ (27 одиниць).

У порівняні з минулою добою, було виявлено додаткове озброєння та військова техніка РФ в районах ШИМШИНІВКА, МІУСИНСЬК та САДОВИЙ. 

Робота СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях супроводжувалась перешкодами з боку збройних формувань Російської Федерації. 

Так, вівся вогонь зі стрілецької зброї у напрямку БПЛА СММ малого радіуса дії, коли апарат пролітав над районом ВАСИЛІВКА. Під час цього польоту БПЛА СММ малого радіуса дії також зазнавав впливу перешкод сигналу GPS.

Крім того БПЛА СММ малого радіуса дії зазнавали впливу перешкод сигналу GPS під час польотів над районами поблизу ВАСИЛІВКИ, КАШТАНОВЕ  і КАЛИНОВЕ.

Зафіксовані порушення з боку ЗФ РФ свідчать про систематичне створення ними передумов для подальшої ескалації напруження на лінії зіткнення. А також про намагання приховати свою злочинну діяльність від міжнародних спостерігачів.

Підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати завдання з відсічі і стримування збройної агресії РФ. Збройні Сили України дотримуються Мінських домовленостей та відкривають вогонь виключно у тих випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян.

Leopolis.news