logo
29/05
28/05
27/05
26/05
2 ...

Суд переніс оголошення рішення про запобіжний захід Порошенку після 5 годин у нарадчій кімнаті

17-01-2022 22:51995

Суд переніс оголошення рішення про запобіжний захід Порошенку після 5 годин у нарадчій кімнаті
Фото: facebook.com/vsiumar

Печерський районний суд не зміг обрати запобіжний захід п’ятому президенту України, народному депутату Петру Порошенку.

Зокрема, після 5 годин судді у нарадчій кімнаті відповідне рішення оголосив секретар суду.  

Зокрема, суд оголосить рішення 19 січня о 14:00.

Після такого оголошення нардепи «ЄС» і Порошенко заспівали в залі колядку.

Після майже 6 год судового засідання суддя Олексій Соколов вийшов у нарадчу кімнату, де перебував понад 5 годин.

Як пояснили представники обвинувачення, Порошенка потрібно взяти під варту, бо він нібито може впливати на хід справи і свідків, якщо буде на свободі.

Обвинувачення вимагало запобіжний захід у вигляді тримання під вартою упродовж 2 місяців з альтернативою застави в 1 мільярд гривень.

Натомість адвокати попросили суд відмовити прокурорам у клопотанні, зважаючи, що Петро Порошенко прибув добровільно на засідання суду, тому точно не ухиляється від розгляду справи. Вони також наполягають, що Порошенко не є підозрюваним, бо належним чином не повідомлений про підозру. 

Зауважимо, що під час засідання і прокурори, і суддя говорили дуже тихо. На фоні мітингу, який відбувався на вулиці на підтримку Порошенка, їх практично не було чути ні адвокатам, ні журналістам.

Петро Порошенко у судовому засіданні зазначив, що влада прийняла рішення призначити йому безкоштовного адвоката, позбавивши Новікова та пана Голованя обов’язків його адвокатів. За його словами,  безкоштовний адвокат вийшов і сказав, що це провакація влади і він у цій провокації, безумовно, не буде брати участі. Натомість прокуратура і ДБР заявили, що нічого про це не знають.

Учасникам багатотисячного мітингу, які приїхали на захист Порошенка, сказали готуватись до будь-якого сценарію.

До суду почали стягувати силовиків:

Як відомо, у грудні 2021 року Державне бюро розслідувань оголосило Порошенку підозру у держзраді та сприянні терористичним організаціям. Порошенка та інших фігурантів підозрюють у тому, що вони за державні кошти купували в ОРДЛО вугілля. За даними слідства, протягом 2014-2015 років окупаційній владі було передано понад 200 млн грн, усього ж схема коштувала держбюджету близько 1,5 млрд грн.

На початку січня Печерський суд наклав арешт на майно Порошенка.

Уранці 17 січня 2022 року Порошенко прилетів з Варшави (Польща) до Києва і прийшов на судове засідання в Печерському районному суді Києва.

ДБР під час обрання запобіжного заходу Порошенку опублікувало обставини та деталі функціонування злочинної схеми постачання впродовж 2014–15 років вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news