logo
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Британські військові літаки доставили в Україну протитанкові системи озброєння, облітаючи Німеччину

18-01-2022 15:00580

Британські військові літаки доставили в Україну протитанкові системи озброєння, облітаючи Німеччину
Фото: Royal Air Forces

Британські військово-транспортні літаки Boeing C-17A Globemaster III доставили в Україну протитанкове озброєння у рамках додаткової військової допомоги від Сполученого Королівства.

Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

Велика Британія розпочала постачання Україні протитанкової зброї, щоб допомогти їй захиститися від потенційного вторгнення Росії, яка згрупувала війська біля кордону з Україною.

Британський журналіст Джордж Еллісон написав у Twitter, що літаки Королівських ВПС були змушені облетіти повітряний простір Німеччини, яка відмовилася постачати Україні оборонну зброю.

Літаки доставили «легке протитанкове озброєння», яке Сполучене Королівство вирішило передати українській армії у світлі «все більш загрозливої» поведінки Росії. Про це 17 січня у Палаті громад заявив міністр оборони Бен Воллес під час доповіді щодо ситуації в Україні.

«З 2015 року Велика Британія допомогла зміцнити стійкість і спроможність українських збройних сил за допомогою операції ORBITAL, яка підготувала понад 22 000 українських військовослужбовців. І ми залишаємо за собою право надавати двосторонню підтримку суверенній нації, у сферах, які краще допоможуть їм захистити себе.

Важливо, щоб Україна була здатна захищатися. Після того, як Україна втратила значну частину свого військово-морського флоту через незаконну окупацію Криму Росією, стало важливо допомогти Україні створити та підтримувати військово-морський потенціал.

Ми не повинні забувати тисячі українців, які загинули, захищаючи свою країну, і яких щодня вбивають снайпери на лінії розмежування.

Тому у 2019 році я розширив операцію ORBITAL, включивши до неї військово-морське співробітництво. І тому минулого року ми домовилися про низку заходів, зокрема про постачання Україні двох протимінних суден та про спільне виробництво восьми нових кораблів, оснащених сучасними системами озброєння. Оборонної зброї.

Як я сказав у цій палаті минулого тижня, Рамкова угода, представлена Парламенту в листопаді 2021 року, підтвердила принцип, згідно з яким Великобританія надаватиме Україні як навчання, так і оборонні можливості, щоб допомогти їй краще захищатися.

У рамках цього ж принципу я можу сьогодні (17 січня-Ред) підтвердити, що, у світлі дедалі більш загрозливої поведінки з боку Росії, та на додаток до нашої поточної підтримки, Велика Британія надає новий пакет допомоги для підвищення обороноздатності України.

Ми прийняли рішення про постачання Україні легких протитанкових оборонних систем озброєння. Також невелика кількість персоналу, у рамках операції ORBITAL, проведе початкове навчання українських військових перш ніж повернутися до Великобританії», - зазначив міністр оборони Великої Британії  Бен Воллес.

Як писав  Leopolis.news, Британія надасть Україні протитанкову зброю.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news