logo
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

У ВООЗ заявили, що світ цього року не зможе побороти коронавірус

18-01-2022 20:58423

У ВООЗ заявили, що світ цього року не зможе побороти коронавірус
Фото: соцмережі

Щеплення від коронавірусного захворювання COVID-19 має вже близько половини населення світу.

Про це заявив у вівторок виконавчий директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Майкл Раян під час Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), який цього року проходить у віртуальному форматі, передає «Укрінформ».

«На сьогодні близько половини населення Землі отримали дві дози вакцини», – заявив представник ВООЗ.

При цьому він вказав на те, що мають місце великі відмінності у частці вакцинованих людей у різних частинах світу. Передусім, низький рівень вакцинованих від COVID-19 спостерігається у країнах з низьким рівнем розвитку. «Так, в Африці рівень вакцинації знаходиться лише на рівні 7%. І тому, хоча вакцинація і триває, є країни, які фактично залишаються поза цим процесом. І нам треба добитися справедливості та захищати найбільш незахищені групи у всіх країнах при боротьбі з цим вірусом», – заявив Раян.

Представник ВООЗ наголосив, що вірус продовжуватиме існувати і нікуди не подінеться. І головним завданням наразі є подолання тієї надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я, яка була проголошена у зв’язку зі спалахом нового коронавірусу. «У цьому році ми не зможемо побороти вірус, і ніколи не зможемо зупинити вірус. Ці пандемічні віруси вже є складовою нашої екосистеми. Але ми можемо добитися припинення цієї надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, яку гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреєсус проголосив у січні 2020 року», – заявив Раян.

За його словами, потрібно максимально стримати поширення цього захворювання та звести до мінімуму смертність від COVID-19, і основний інструмент у досягненні цієї мети – всеохоплююча вакцинація населення з рівним доступом в усіх регіонах світу та для усіх верств і груп населення.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news