Якщо хоч один російський солдат перетне кордон України, це вважатиметься вторгненням – Блінкен

https://leopolis.news/post/56989/yakshcho-hoch-odyn-rosiyskyy-soldat-peretne-kordon-ukrany-ce-vvajatymetsya-vtorgnennyam--blinken

21/01/2022

 

Про це він сказав в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF, пише «Європейська правда».

«Якщо російський солдат перетне кордон з Україною, ми матимемо справу з дійсно глибокою проблемою. Тому що це буде дуже явна атака на Україну. Чи то один солдат, чи то тисяча. Це реальний ризик, і це високий ризик. Не тільки в Україні, але останнім часом Росія також відправила військових до Білорусі. Тому це реальний ризик», – сказав Блінкен.

За його словами США і НАТО протягом багатьох років намагалися налагодити прозорі та позитивні відносини з Росією.

«На жаль, ці спроби були неодноразово відхилені Росією. Насправді в останні роки проблема була не в НАТО», – додав Блінкен.

Він зазначив, що не очікує прориву від переговорів з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим в Женеві у п’ятницю, та сподівається почути, що вирішила Москва за підсумками консультацій з США і НАТО минулого тижня.

Нагадаємо, 19 січня Блінкен під час візиту до Києва попередив, що президент Росії Владімір Путін може віддати наказ про напад у найкоротші терміни.

Після позапланового візиту до Києва та до Берліна Блінкен зустрінеться з російським колегою Сергієм Лавровим у Женеві у п’ятницю 21 січня.

Leopolis.news