logo
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Агресія Росії: у сенаті США пропонують спростити постачання зброї Україні за ленд-лізом

21-01-2022 17:03591

Агресія Росії: у сенаті США пропонують спростити постачання зброї Україні за ленд-лізом
Фото: unn.com.ua

Сенатори США Джон Корнін, Бен Кардін, Роджер Вікер, Жанна Шахін, Ліндсі Грем та Річард Блюменталь представили законопроєкт про ленд-ліз для України.

Про це повідомляється на сайті сенатора-республіканця від Техасу Джона Корніна, повідомляють Факти ICTV.

Автори зазначають, що ухвалення цієї законодавчої ініціативи дозволило б президентові укладати угоди про ленд-ліз безпосередньо з Україною та надавати їй необхідну військову техніку.

«Немає сумнівів, що слабкість – це провокація для таких авторитарних постатей, як Володимир Путін, і загрози санкцій чи фінансової підтримки України недостатньо, щоб стримати вторгнення. Цей закон дозволив би нам знову служити арсеналом демократії та забезпечити Україну летальною зброєю проти російської загрози її суверенітету», – сказав сенатор Корнін.

За словами демократа Кардіна, американська зовнішня політика є сильною, коли Конгрес і Білий дім єдині.

Він наголосив, що двопартійний законопроєкт спрощує президенту ухвалення рішень щодо України.

«США мають робити все можливе, щоб допомогти нашим друзям в Україні протистояти безсоромній та незаконній агресії Володимира Путіна», – сказав сенатор-республіканець від Міссісіпі Роджер Вікер.

Сенатори зазначають, що законопроєкт прибере бюрократичні перепони та дозволять адміністрації президента швидко надати Україні все необхідне для захисту цивільного населення.

Законопроєкт передбачає:

  • Вимагати від президента підтвердження відповідному комітету Конгресу того, що будь-яка військова техніка, надана відповідно до його повноважень, необхідна для захисту цивільного населення;
  • вимагати від президента чи його представника встановити прискорені процедури постачання будь-якої військової техніки, переданої в оренду чи користування Україні;
  • класифікувати будь-яку кібератаку з боку РФ на критичну інфраструктуру України як збройну атаку з боку Росії.

Закон має діяти доти, доки Росія не поверне свої війська на місця перебування до березня 2021 року.

Як писав Leopolis.news, міністр оборони Великої Британії заявив, що Велика Британія готова збільшити постачання зброї України з метою захисту від російської агресії.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news