logo
28/05
27/05
26/05
25/05
2 ...

США передали Україні партію багатоцільових гранатометів SMAW (ФОТО)

24-01-2022 21:54570

США передали Україні партію багатоцільових гранатометів SMAW (ФОТО)
Фото: КМП США

Сполучені Штати передали Україні ручні одноразові гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM).

 

Інформаційний портал DVIDS Міноборони США оприлюднив знімки процесу підготовки до відправлення в Україну чергової партії озброєння та боєприпасів, яка прибула до нашої держави в ніч на 22 січня, інформує сайт «Мілітарний»..

Представлені фото підготовки боєприпасів датуються 21 січня 2022 року.

«Військові та цивільні особи 436-ї ескадрильї повітряної бази розкладають на піддонах боєприпаси, озброєння та інше обладнання, які прямують до України під час закордонної військової місії», – йдеться у повідомленні.

Серед партії підготовлених боєприпасів у тубусах є і такі, що раніше до України не постачалися (принаймні про це невідомо широкому загалу і ЗМІ). Мова йде про гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM), або SMAW-D («одноразовий»).

SMAW-D – це ручна одноразова реактивна граната, призначена для руйнування польових фортифікаційних споруд, пророблення проходів у загородженнях, стінах будівель. Граната має 83-мм фугасну бойову частину HEDP (High Explosive Dual Purpose), що містить 1,1 кг вибухової речовини, із подвійним режимом роботи підривника.

Спрацьовування бойової частини (миттєва або уповільнена детонація) визначається підривником автоматично в момент зустрічі гранати з ціллю. Підривник розрахований на миттєву детонацію при стрільбі по захищеним цілям, або на підрив із уповільненням при поразці слабко захищених цілей. Граната здатна пробити до 20 см бетону, або 30 см цегляної стіни.

Хоча BDM оптимізована для використання проти фортифікаційних споруд, вона також здатна на знищення неброньованої та легкоброньованої техніки.

Пусковий контейнер (труба) багаторазового використання калібру 83 мм у задній частині має розширення для виходу газів реактивного боєприпасу. Спусковий механізм електромагнітного типу із запобіжним пристроєм змонтований в окремому корпусі разом із пістолетною рукояткою. Зверху до труби кріпиться оптичний приціл. У варіанті SMAW-D («одноразовий») відсутній оптичний приціл та рукоятка.

 

Leopolis.news