logo
27/05
26/05
25/05
23/05
22/05
20/05
18/05
17/05
16/05
10/05
2 ...

У Києві провели Всеукраїнський семінар «Розвиток шкільного футболу»

25-01-2022 15:45643

У Києві провели Всеукраїнський семінар «Розвиток шкільного футболу»
Фото: УАФ

У понеділок, 24 січня, у Будинку футболу, що в Києві, пройшов семінар, присвячений розвитку шкільного футболу.

Про це повідомляє офіційний сайт УАФ.

Будинок футболу зібрав керівників УАФ, представників Міністерства освіти і науки України, учителів-переможців всеукраїнського конкурсу на найкращий урок футболу й найкращий інноваційний урок фізичної культури з різних регіонів України, методистів із фізичної культури обласних і столичного інститутів післядипломної освіти, а також фахівців з освіти та футболу.

Перший віце-президент УАФ Анатолій Дем’яненко привітав присутніх від імені президента УАФ, члена Виконкому УЄФА Андрія Павелка та підкреслив, що метою заходу є привернути якнайширшу увагу головних дійових осіб процесу розвитку шкільного футболу.

«Розвиток масового й, зокрема, шкільного футболу є одним із пріоритетних завдань Української асоціації футолу.

Щорічно в партнерстві з МОН ми передаємо для розвитку шкільного футболу в регіонах 26 тис. футбольних м’ячів, а також інвентар та екіпірування для занять футболом у межах соціальних проєктів «Відкриті уроки футболу», УЄФА Playmakers, УЄФА Grow та футбольного курсу для вчителів. Також відзначу, що фестивалі шкільного футболу спрямовані на допомогу дітям із соціально незахищених сімей, дітям-переселенцям та дітям військовослужбовців. 

Наша програма з розвитку шкільного футболу має позитивні результати для фізичного та емоційного розвитку дітей і принесе чимало користі школам, що впроваджують уроки футболу», — сказав на початку семінару Анатолій Демяненко.

Перший віце-президент УАФ Олег Протасов, член комісії УЄФА з масового футболу, заступник голови Комітету масового футболу УАФ Олександр Каденко, заступник директора Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Сафонов та начальник Управління фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Євген Петрушевський відзначили українських учителів, які стали фіналістами конкурсів у 2020—2021 роках. 

П’ятірка фіналістів-2020

 • Дробітько Дмитро Анатолійович, школа № 5 м. Бахмут Донецької області;
 • Тітарук Віталій Олександрович, Калинівська школа № 2 Васильківського району Київської області;
 • Костюченко Юлія Вадимівна, школа № 53 м. Миколаїв;
 • Філіпов Євгеній Валерійович, Полтавський обласний ліцей-інтернат «Політ»;
 • Береговий Мирослав В’ячеславович, школа № 224 м. Київ.

П’ятірка фіналістів-2021

 • Проненко Євгеній Вікторович, НВК — академічний ліцей № 15 м. Кам’янське Дніпропетровської області;
 • Онішкевич Оксана Миколаївна, школа № 56 м. Маріуполь Донецької області;
 • Азаров Віктор Іванович, школа № 4 м. Миколаїв;
 • Завадський Віктор Валерійович, Олександрівський ліцей Золочівського району Харківської області;
 • Лазебний-Чоловський Дмитро Миколайович, школа № 216 м. Київ.

10 фіналістів, яких відібрало всеукраїнське журі з-поміж переможців обласних конкурсів, протягом тижня проводитимуть заняття в київській Скандинавській гімназії (вул. Гмирі, 3 Б), щоб визначити переможця цьогорічного фіналу всеукраїнського конкурсу на найкращий урок футболу та найкраший інноваційний урок фізичної культури. Анатолій Демяненко та Олег Протасов визначили порядок проведення освітянами занять за допомогою жеребкування.

Також спеціальні відзнаки, футбольні м’ячі та пам’ятні подарунки з рук легенд футболу отримали й інші вчителі, які стали найкращими у своїх регіонах, але не зуміли потрапити до фіналу:

 • Даніловський Вадим Сергійович, школа № 10 м. Вінниця, переможець конкурсу-2020 у Вінницькій області;
 • Шкурупій Андрій Віталійович, ліцей ім. Олени Пчілки м. Ковель, переможець конкурсу-2020 у Волинській області;
 • Ненашев Микита Юрійович, ліцей № 19 м. Кам’янське, переможець конкурсу-2020 у Дніпропетровській області;
 • Шевченко Людмила Леонідівна, Оситнязька філія Великосеверинівського ліцею Кропивницького району, переможець конкурсу-2020 у Кіровоградській області;
 • Сердечний Володимир Олександрович, школа № 30 м. Лисичанськ, переможець конкурсу-2020 у Луганській області;
 • Мельник Галина Петрівна, школа № 67 м. Львів, переможець конкурсу-2020 у Львівській області;
 • Гуцан Роман Юрійович, школа № 69 м. Одеса, переможець конкурсу-2020 в Одеській області;
 • Мельник Михайло Борисович, школа № 27 м. Вінниця, переможець конкурсу-2021 у Вінницькій області;
 • Пузир Валерій Валентинович, НВО «Мрія» м. Кропивницький, переможець конкурсу-2021 у Кіровоградській області;
 • Дмитрієв Ігор Ігорович, школа № 14 м. Лисичанськ, переможець конкурсу-2021 у Луганській області;
 • Войцеховський Олександр Іванович, школа № 5 ім. Л. Бугаєвської м. Горішні Плавні Кременчуцького району, переможець конкурсу-2021 у Полтавській області;
 • Рогачов Юрій Вікторович, Великолепетиська школа, переможець конкурсу-2021 у Херсонській області.

Досвід УАФ із реалізації проєктів шкільного футболу

У другій частині заходу фахівці УАФ презентували учасникам семінару програми та проєкти, спрямовані на розвиток шкільного футболу в Україні, — УЄФА Grow, «Відкриті уроки футболу», «Шкіряний м’яч», УЄФА Playmaykers, дівочий футбол, безпека та захист дітей у футболі, а також курси підвищення кваліфікації вчителів із модуля «Футбол».

Менеджер проєкту УЄФА Grow Єлизавета Степанюк розповіла про реалізацію проєкту зі стратегічного розвитку футболу, який збільшив кількість залучених до футболу гравців шкільного віку на регіональному рівні, а 2021 року отримав престижну нагороду під час вручення щорічної премії УЄФА Grow Awards 2021, у трьох пілотних областях України (Київській, Івано-Франківській та Дніпропетровській).

Координатор проєкту УАФ «Відкриті уроки футболу» Євгеній Столітенко поділився інформацією щодо проведення протягом чотирьох попередніх сезонів 173-х спортивних заходів в усіх регіонах України, в яких узяли участь 29 тис. дітей та 4,4  тис. волонтерів.

Відзначив збільшення кількості залучених до футболу дівчат заступник начальника відділу жіночого футболу УАФ Руслан Діденко. У своїй промові він згадав спортивні проєкти в дівочому футболі й наголосив на особливій значимості ініційованої президентом УАФ Андрієм Павелком стратегії розвитку жіночого футболу на 2020—2024 роки. Її реалізація призвела до того, що всі професіональні чоловічі клуби УПЛ та ПФЛ на сьогодні повинні співпрацювати або мати у своїй структурі жіночі команди, що призвело до зростання чисельності команд та кількості гравців.

Про безпеку та захист дітей у футболі розповіла менеджер із соціальної відповідальності УАФ Ірина Макаревич. Вона ознайомила слухачів семінару з концепцією та інструментарієм УЄФА, а також із діяльністю національної асоціації в частині захисту дітей. Зокрема, йшлося про затверджену 2021 року Політику УАФ щодо захисту дітей у футболі.

Наостанок досвідом проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів із модуля «Футбол» поділився голова Науково-методичного комітету Одеської обласної футбольної асоціації Сергій Галюза.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news