logo
01/06
31/05
30/05
29/05
2 ...

Стартова вартість землі у «Прозорро.Продажі» перевалила за 1 млрд грн

25-01-2022 21:13900

Стартова вартість землі у «Прозорро.Продажі» перевалила за 1 млрд грн
Фото: ілюстративне

Менше ніж за 4 місяці від старту земельних аукціонів у системі «Прозорро.Продажі» стартова вартість земельних ділянок подолала позначку в 1 млрд грн.

А органи місцевого самоврядування за 112 днів уже заробили до бюджетів різних рівнів понад чверть мільярда гривень, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

За його словами, наразі в системі опубліковано 3244 аукціони з загальною площею земельних ділянок у 18 тис. га. Вартість виставлених земель на аукціонах із оренди земель – 74 млн грн, із її відчуження – 927 млн грн. 72% від усіх аукціонів – землі сільськогосподарського призначення. 

«ТОП-5 лідерів за стартовою вартістю лотів наразі незмінні – Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська та Харківська області. Саме тут земля є найдорожчою під продаж (принагідно нагадую, що державні та комунальні сільськогосподарські землі перебувають під забороною купівлі-продажу, тож йдеться виключно про землі приватних осіб або не с/г землі)», – зазначив міністр.

У середньому зростання ціни за результатами земельних торгів становить понад 200%, але за с/г землями цей показник сягає 437%. Втім, у деяких регіонах він може дорівнювати і 1000 %.

«Прозорро.Продажі” активно користуються не лише державні органи влади, але й приватні особи-організатори, адже це гарантує повну безпеку, захищеність даних, прозорість, плюс статистика вище підтверджує, що це очевидно вигідний фінансовий інструмент», – переконаний Роман Лещенко.

За його словами, сьогодні зроблено ще один крок назустріч до повної прозорості даних у цій системі: запущено окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками за земельними аукціонами. Він допоможе самостійно відстежувати та порівнювати ці показники за необхідними періодами, в розрізі регіонів та в цілому по всій Україні.

Leopolis.news